2021 spalio 28 d. 17.30 val. Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio g. 9) tęsiamas Meno filosofijos tinklalaidžių ciklas. Kviečiame į tiesioginę paskaitą bibliotekoje „Supranti, kad supratęs galėtum suprasti kitaip: estetinė distancija – kaip meno kūrybos ir meno suvokimo principas“. Lektorius filosofas, rašytojas, VDU doc. dr. Liutauras Degėsys. Pokalbį moderuoja Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė. Dalyvavimas tik su galimybių pasu. Tinklalaidės įrašas bus prieinamas bibliotekos Youtube kanale.
Pasikeitusioje, naujoje, šiuolaikinėje tikrovėje žmogus nebeturi laiko ir praranda įgūdžius bendrauti su savimi, reflektuoti, atpažinti ir suprasti save. Gyvenimo įtampa reikalauja standartizuoti situacijas, stereotipizuoti elgesį, konstruoti teorines ir kultūrines konstantas. Net ir meninėje veikloje žmogus įgunda daugelį procesų planuoti, numatyti, racionalizuoti – supaprastinti. Jis atpranta atsidurti neapibrėžtumo, neaiškumo situacijose, praranda laisvo, nepriklausomo mąstymo ir laisvo, originalaus disponavimo savimi nuostatas ir intencijas.
Žmogus nebeišdrįsta susitikti su savimi, gilintis į save, lavinti savyje universalumą, lankstumą, atvirumą kaitai ir laisvei.
Pasikeitusioje realybėje menas ir menininkas galėtų padėti žmogui pamatyti reiškinius iš skirtingų, unikalių, netradicinių perspektyvų. Skatinti ugdytis, lavintis nestandartinius įgūdžius, gebėjimus ir mokėjimus. Ieškoti netradicinių, originalių, ekstraordinarių žinių. Tyrinėti pačiam save probleminėse situacijose, siekti asmeninio, individualiai reikšmingo ir nepakartojamo patyrimo. Reflektuoti savo vertybines nuostatas bei veikseną, bandyti suprasti save, savo jausmus. Lavinti gebėjimą išreikšti savo jausmus kitiems gyvenimo bendrakeleiviams.
Ribinėse situacijose – bandyti ne tik aptikti, suprasti save, bet ir kurti save – kitokį, naują, įdomesnį, vertingesnį ir originalesnį.