Miuziklas „Šounuolynas“ / renginiai Klaipėdoje
renginiai Klaipėdoje
2 veiksmų muzikinė komedija, atliekama lietuvių kalba
Libreto ir dainų tekstų autorius Dan Goggin
Libretą ir dainų tekstus iš anglų k. vertė Vytautas Virganavičius jaun.
Hobokeno mažųjų seserų ordino vienuolyne įvyksta nelaimė: apsinuodijusios Dievo tarnaitės Julijos išvirta svogūniene, miršta beveik visos seserys. Penkios vienuolės, kurios tuo metu žaidė bingo ir taip išvengė mirties, imasi veiksmų, kad surinktų lėšų mirusių seserų laidotuvėms. Vienuolyno vyresnioji motinėlė, sesuo Marija Regina regi pranašingą sapną, kurioje jai nurodoma surengti atvirukų dirbtuves ir taip surinkti pinigų. Seserims pavyksta visai nemažai uždirbti, todėl sesuo Marija Regina nusprendžia nupirkti vienuolynui vaizdo kamerą ir televizorių. Nauji pirkiniai vėl ištuština vienuolyno kasą, todėl vienuolės nusprendžia surengti paramos šou…
Į šio sumanymo įgyvendinimą įsitraukia vienuolyno vyresnioji Sesuo Marija Regina – buvusi cirko artistė, neatsispirianti pagundai vėl sugrįžti į sceną, jos diplomatiška pavaduotoja ir konkurentė Sesuo Marija Huberta, su Bruklino gatvių papročiais gerai susipažinusi Sesuo Ona Roberta, novicija Sesuo Marija Leonarda, puoselėjanti svajonę tapti pirmąja pasaulyje vienuole-balerina, ir keistuolė Sesuo Marija Amnezija, praradusi atmintį ir nuovoką po to, kai jai ant galvos užkrito nukryžiuotasis. Vienuolių surengtas talentų šou, šokiai ir viktorina trykšte trykšta nevaržoma linksmybe ir kandžiu sąmoju!
„Šounuolynas“ – tai komiška istorija iš vienuolių gyvenimo, papasakota kompozitoriaus, libreto autoriaus ir režisieriaus Dano Goggino, kuriam savotiškas vienuolių humoras buvo nesvetimas nuo pat vaikystės, mat jis lankė dominikonių vienuolyno mokyklą, o vėliau buvo įstojęs ir į seminariją. Nenuostabu, kad visos miuziklo veikėjos turėjo savo prototipus tikrame gyvenime. „Šounuolyno“ idėja išsirutuliojo iš jo sumanytos atvirukų serijos, vaizdavusios vienuoles, laidančias kandžius juokelius su religine potekste. Miuziklo premjera įvyko 1985 m. vadinamajame „užbrodvėjiniame“ „Cherry Lane“ teatre Niujorke. Per pirmąjį dešimtmetį buvo parodytas 3672 kartus ir tapo antruoju ilgiausiai rodytu „užbrodvėjiniu“ miuziklu, išverstu į 26 kalbas ir visame pasaulyje statytu daugiau kaip 8000 kartų. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre 2015 m. jį pirmąkart Lietuvoje lietuvių kalba pastatė Amerikos lietuvis – profesionalus režisierius, choreografas, aktorius ir dainininkas Johnas Staniunas.