Klaipėdos m. sav. I. Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinys (Taikos pr. 81A).
Trukmė 1 val.
Filmas visai šeimai
„Abulelė“
2015 | Izraelis| rež. Jonathan Geva | fantastinis
Vyresnysis Adamo brolis žūsta autoavarijoje. Sielvartaujantys tėvai stengiasi susidoroti su šeimą užgriuvusia tragedija ir tarsi „užmiršta“ dešimtmetį Adamą. Berniukas jaučiasi labai vienišas. Viskas pasikeičia tą dieną, kai jis sutinka Abulelę. Senovės legendose Abulelės – didžiuliai, pūkuoti monstrai, kuriuos mato tik tie vaikai, kuriems reikia draugo. Vieną vakarą Adamas ir pūkuotas geraširdis milžinas Abulele susitinka.
Kokius nuotykius patirs neišskiriamais draugais tapę berniukas ir monstras, pamatysite visai šeimai skirtame filme „Abulelė.“
Filmas Bostono žydų filmų festivalyje pelnė publikos apdovanojimą; Vaikų filmų festivalyje „KINOdiseea“ Vengrijoje išrinktas geriausiu vaidybiniu filmu.
Filmas subtitruotas lietuviškai.
Dėkojame Izraelio ambasadai Vilniuje už paramą organizuojant filmo peržiūrą.
Tarptautinis žydų kultūros festivalis „Šalom visuos kraštuos“ sveikina Klaipėdą!
Šių metų festivalio dėmesys skirtas moteriai žydei, jos vaidmeniui ir svarbai istorijoje, kultūroje, tradicijose, visuomeniniame gyvenime.
Kalbant apie moterį žydę, prieš akis iškyla sumani, nuolat užimta įvairiausiais reikalais, išmintingai tvarkanti namų ūkį, tik jai skirtų esminių priesakų griežtai besilaikanti, vaikų auklėjimui atsidavusi moteris. Neretai ir lėšas pragyvenimui uždirbanti, nes jos vyras nuolat studijuoja Torą.
Istorijoje sutiksime ne vieną moterį žydę, nepanorusią gyventi principu: „viešoji erdvė priklauso vyrui, namų erdvė – moteriai“. Dominuojantis vyro vaidmuo reiškė, kad moters kaip lyderės vaidmuo visuomenėje yra neįmanomas. Tačiau net ir tokiu atveju žydės moterys rado būdų panaudoti savo talentus ir įtvirtinti savo lyderystę vyrų pasaulyje.
Susipažinti su žydžių moterų skirtingais likimais įvairiais istorijos tarpsniais, jų politine, kultūrine, visuomenine veikla, pasiekimais, žinomais visame pasaulyje ir kviesime šių metų festivalio renginiuose.
Šiemet festivalis vyks ne tik Klaipėdoje, bet ir Švėkšnoje bei Gargžduose.
Nuo rugsėjo antros dienos iki spalio 12 dienos lauksime Jūsų visų parodose, įdomiuose susitikimuose, kino filmuose, prasmingose diskusijose, koncertuose, kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose mokysimės dainuoti jidiš kalba bei šokti žydų tautos šokius skambant ugningai klezmer muzikai.
Kartu žiūrėsime filmus, klausysimės žydų pasakų ir kalbėsimės apie žydžių moterų gyvenimą tiek čia, Lietuvoje, tiek Izraelyje ar svetimuose kraštuose, kur jas nubloškė kartais labai žiaurus, negailestingas likimas. Festivalio metu vėl turėsime neeilinę progą prisiliesti prie gyvybingos, turtingos garsais ir spalvomis, skoniais ir kvapais, žydų kultūros įvairiose jos apraiškose. Turėsime galimybę prisiliesti prie kultūros, kurios grožį šimtmečiais saugojo ir puoselėjo žydė moteris.
Laukiami jaunimas, suaugusieji, šeimos, nepriklausomai nuo amžiaus, išsilavinimo, pomėgių.