KOSMOSAS TARP KLAIPĖDOS BOKŠTŲ
VASARIO 20-22 D.
_________________________________________________________________________________________
Vasario 20-22 d., VšĮ „Klaipėdos šventės“ organizuoja seniausią Lietuvoje – Klaipėdos šviesų festivalį. Festivalyje – pora dešimčių šviesos projektų ir edukacijų, kurie ne tik žadins senamiestį, bet ir atidarys Klaipėdoje 2025-asiais minimus poeto Simono Dacho metus. Festivalio tema – KOSMOSAS TARP KLAIPĖDOS BOKŠTŲ, tris vakarus kvies į unikalią kelionę tarp dviejų svarbių Klaipėdos istorinių taškų – atkurto Klaipėdos pilies bokšto ir buvusio centrinio pašto pastato, kuriame kadaise gyveno iškilus astronomas Friedrichas Vilhelmas Argelanderis. Festivalio maršrutas – simbolinis kelias, jungiantis praeitį su dabartimi, mokslą su menu, legendas su šiuolaikinėmis technologijomis. Šviesa ir kosmosas susilieja Klaipėdos bokštų panoramoje, sukurdami įspūdingą reginį, kuris įprasmins ne tik miestui svarbias istorines vietas, bet ir Simono Dacho 420-ąsias gimimo metines.
02 20 19.00–23.00 VAL.
02 21-22 18.00–23.00 VAL.
VIENKARTINIAI PROJEKTAI
Vasario 20 d. 19.00 val.
KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO IR SIMONO DACHO METŲ ATIDARYMAS
Vasario 20 d., ketvirtadienį, 19.00 val., festivalio organizatoriai kviečia į barokiniais skambesiais ir atspalviais nušviestą Klaipėdos šviesų festivalio bei jubiliejinių Simono Dacho metų atidarymą. Būtent po atidarymo ceremonijos nušvis visi Klaipėdos šviesų festivalio objektai ir instaliacijos.
Klaipėdos šviesų festivalio ir Simono Dacho metų atidarymas prie istorinės Klaipėdos piliavietės taps simboliniu miesto kultūrinės tapatybės ir istorijos susiliejimu.
Ryškų akcentą Simono Dacho metų atidarymui suteiks šiuolaikinio šokio grupės – „Ugnies teatras“ pasirodymas. Atidarymo renginį papildys specialiai šiai progai sukurta, klaipėdiečio kompozitoriaus Kristijono Lučinsko muzika bei įspūdingas šviesos ir lazerių šou. Iškilmingą ir šventinę renginio atmosferą papuoš Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokinių pasirodymas.
Vienu svarbiausių vakaro akcentų taps – pirmą kartą visa jėga ir galybe nušvisiančio Klaipėdos pilies bokšto iliuminacija, kuri visas tris dienas rodys kelią ir festivalio svečiams.
VIETA – Klaipėdos piliavietės išorinėje pusėje
Vasario 20 d. 21.00 val.
„UGNIES TEATRO“ ŠVIESŲ ŠOU
Įspūdingas šiuolaikinio šokio grupės „Ugnies teatras“ pasirodymas.
VIETA – skveras prie Meridiano
Vasario 20 d. 19.30-21.00 val.
KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS SU RADIJO STOTIMI „LALUNA“
VIETA – Turgaus g. ir Tiltų g. sankryža
Vasario 21 d. 20.00-22.00 val.
RYŠKIAUSIAS MIESTE. ŠVIESŲ MUZIKA SU DJ MAMANIA
VIETA – Turgaus g. ir Tiltų g. sankryža
Vasario 22 d. 10.00-14.00 val.
DEŠIMT METŲ NOSTALGIJOS – VINILAI, JAZZ IR RŪKO MIGLA ARCHITEKTUOSE
Klausom originalius auksinės jazz epochos vinilus (bebop, cool jazz, modal jazz).
Art Pepper, Bill Evans, Chet Baker, Dexter Gordon, Donald Byrd, Freddie Hubbard, Grant Green, Herbie Hancock, Jimmy Smith, Kenny Burrell, Miles Davis, Roy Haynes… ir dar daugybė genijų. Vinilus dėlioja ir sukinėja Vladas Straupas (AnalogFather).
Rūko migloje klaidina poetė Jūratė, kuri išties nevadina savęs poete, tiesiog kviečia visus paklaidžioti ir netgi lengvai paklysti rūko miglose. Renginio metu atidaroma POEZIJOS PARODA – su eilėraščiais paveiksluose. Susitikimo metu galima įsigyti poezijos knygutę „Rūkas migloje“ su autorės autografu.
Jūsų laukia pokalbiai ir diskusijos su kūrėja ne tik apie poeziją. Juk visai nebūtina būti poezijos išmanytoju ar permanytoju – užtenka pajusti. Nes poezija yra dvelksmas!
Projekto autorius – kavos I ARCHITEKTAI
VIETA – kavos I ARCHITEKTAI (Herkaus Manto g. 9)
Vasario 22 d. 20.00-22.00 val.
RYŠKIAUSIAS MIESTE. ŠVIESŲ MUZIKA SU LEONU SOMOVU
VIETA – Turgaus g. ir Tiltų g. sankryža
FESTIVALIO PROJEKTAI
ŠVIESOS PROJEKTAS „ŠVYTURYS BHOUSE“
Atrask šviesos magiją Klaipėdos šviesų festivalyje – „Švyturys Bhouse“ suspindės šviesoje!
Vieta – restoranas „Švyturys Bhouse“ (Kulių Vartų g. 7).
PROJEKTAS „JUNGTIS“
Žiemos tamsą sklaidančios šviesos gimsta Tiltų g., tampa jungtimi tarp ryškiausių projektų. Galingo lazerio spindulys sutinka ir palydi festivalio svečius.
Vieta – Tiltų g.
AUDIOVIZUALINĖ INSTALIACIJA „TETRAŠVIESA: MIESTO SIMBOLIŲ METAMORFOZĖ“
Audiovizualinė instaliacija „Tetrašviesa: miesto simbolių metamorfozė“. Miesto širdyje iškylantis beveik trijų metrų aukščio tetrapodas tampa šaltos konstrukcinės geometrijos ir šviesos susitikimo tašku. Iliuminacija pabrėžia tetrapodo struktūros formas, o trimatės hologramos kuria dinamiškus vaizdus. Ši instaliacija specialiai sukurta Klaipėdos šviesų festivaliui, kur simbolinis jūrinis elementas atgimsta naujoje šviesos formoje, pabrėždamas miesto ryšį su jūra ir šiuolaikiniu menu. Uosto infrastruktūrinis objektas čia įgauna naują, šviesos pripildytą gyvybę.
Projekto idėjos autorius – Rodion Petrov
VIETA – skveras tarp Jono g. 9, Pasiuntinių ir Kepėjų gatvių
INTERAKTYVI ŠVIESOS IR GARSO INSTALIACIJA „POINT OF (NO) RETURN“
Visa ko pradžia – vanduo. „POINT OF (NO) RETURN“ – interaktyvi, įtraukianti instaliacija, kuri panardina publiką į vizualiai įspūdingą patirtį. Žiūrovams atsidūrus priešais instaliaciją, ledas ištirpsta į tekantį vandenį. Žiūrovams atsitraukus, ledas vėl užšąla. Kuo ilgiau žiūrima ir įsitraukiama į užburiančius vaizdus, tuo stipresnis tampa vandens srautas, galiausiai virstantis tamsia audra – artėjančia prie negrįžimo taško. Per šią tiesioginę ir poetišką sąveiką, instaliacija kelia gilų klausimą apie mūsų santykį su aplinka: ar jau per vėlu išgelbėti mūsų pasaulį? Ar mes esame prie negrįžimo taško, ar vis dar yra vilties? Naudojant specialiai sukurtą sistemą, kuri imituoja natūralius algoritmus, „POINT OF (NO) RETURN“ sklandžiai susilieja menas ir mokslas. Realaus laiko vaizdiniai reaguoja į auditorijos judesius, kuriuos fiksuoja pažangios jutiklių kameros, o didingas interaktyvus garso peizažas sustiprina emocinį poveikį. Taigi, nors tai ir vizualinis reginys, „POINT OF (NO) RETURN“ tampa galingu apmąstymų objektu.
Projekto rengėjai – FJORD STUDIO (Norvegija)
VIETA – Jono kalnelio sala
VIDEO INSTALIACIJA „SUBTILI SIMFONIJA“
Ši projekcija skirta pagerbti iškilaus XIX a. astronomeno Friedricho Wilhelmo Argelanderio palikimą, kurio darbai žvaigždžių katalogavimo srityje pakeitė pasaulio astronomijos istoriją. Projekcija atskleidžia Klaipėdos žvaigždėraščių istoriją, įkvėptą Argelanderio mokslo pasiekimų, ir leidžia žiūrovams patirti miestą kaip dalį visatos dangaus kupolo. Pastatų fasaduose atsiveria dinamiški žvaigždynų žemėlapiai, kuriuose susilieja mokslo tikslumas ir meninė interpretacija, paverčiant miesto architektūrą žvaigždžių drobe.
Šviesos projekcijoje matomi Klaipėdos dangaus ženklai, kurie atgaivina praeities astronominius tyrinėjimus ir sujungia miestą su begaliniu kosmosu. Tai – vizualinė kelionė po žvaigždynus, kur Argelanderio žvaigždžių katalogai tampa šiuolaikinio šviesos meno dalimi, kviečiant žiūrovus atrasti savo vietą visatoje.
Projekto autorius – MB Pozityvūs sprendimai
VIETA – Turgaus g. 22
ŠVIESOS INSTALIACIJA „KOSMOSAS“
Kosmosas! Šių metų sausį danguje nušvitęs išskirtinis kosminis reiškinys – planetų paradas, kai kelios planetos išsirikiavo į vieną liniją, tapo dar vienu įkvėpimo šaltiniu ir Klaipėdos šviesų festivalio instaliacijoms. Į Klaipėdą sugrįžtantis mėnulis “parsiveda” ne tik visą Saulės sistemą, bet ir keletą egzoplanetų – tai planetos esančios už Saulės sistemos ribų, t. y. besisukančios aplink kitas žvaigždes. Kiekvienas taškas – tai tu. Kiekvienas taškas – tai kosmosas!
Projekto rengėjas – SIA ARTISTIC (Latvija)
VIETA – Danės skveras už paminklo vieningai Lietuvai „Arka“
ŠVIESOS PROJEKTAS „SKRENDANTYS PAUKŠČIAI“
Paskutines žiemos dienas ant sparnų išsineša čia žiemoję paukščiai, o sugrįžtantys parneša pavasarį.
VIETA – Jono kalnelio pylimas
KARTOGRAFINĖ ŠVIESOS PROJEKCIJA „KALBANTI PRAEITIS“
viesos projekcija „Kalbanti praeitis“ – tiltas tarp miesto istorijos ir šiuolaikinės vizualinės raiškos. Instaliacija įkvėpta iškilaus XIX a. astronomo Friedricho Wilhelmo Argelanderio, kuris savo jaunystę praleido šiuose namuose, o vėliau tapo viena svarbiausių figūrų žvaigždžių katalogavimo ir teleskopinių stebėjimų istorijoje. Šviesos projekcijoje susilieja dangaus kūnų kartografija ir subtilūs architektūriniai pastato kontūrai, simboliškai įamžinant Argelanderio indėlį į mokslo pasaulį. Vaizdas ne tik transformuoja pastato fasadą į dinamišką žvaigždžių žemėlapį, bet ir kviečia praeivius mokytis šviesos ir šešėlių kalbos.
Projekto rengėjas – Lazerių projektai
VIETA – Liepų g. 16 (buvęs centrinio Lietuvos pašto pastatas)
PROJEKTAS „SUPASI ŠVIESOS“
Tarp miesto šviesų ir festivalio instaliacijų – vaikystei nostalgiškas, o tuo pačiu tinkantis bet kokiam amžiui projektas – suptis kartu su šviesomis. Mažiems ir didesniems.
VIETA – Karlskronos aikštė
ŠVIESOS IR GARSO INSTALIACIJA „KAITA“
Šviesos ir garso instaliacija „KAITA“ – tai kvietimas stabtelti, pasigrožėti jau nueitu keliu, pasimėgauti pavasariška šviesa žiemos viduryje ir apmąstyti akimirką. Projektas taip pat primena, kad menas gali padėti pamatyti naujas kasdienybės perspektyvas ir įkvėpti šviesesnei dienai ar net būčiai.
Instaliacija buvo sukurta minint reikšmingą Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dvidešimtmetį. Šis meninis projektas simbolizuoja transformaciją, kurią Lietuva patyrė nuo 2004 metų.
Instaliacijos kūrėjai iš tarpdisciplininio erdvės ir susibūrimų dizaino agentūros „SPACES SPACES SPACES“ Oskaras Stirna ir Agnė Stirnė sukūrė daugiasluoksnę meninę patirtį, kur susilieja šviesa bei garsas. Kūrėjų teigimu, buvo siekta sukurti visapusišką patirtį, kuri pakviestų žiūrovą stabtelti ir pastebėti kaitą. Instaliacijos muzikinį peizažą kūrė kompozitorius Vytautas Leistrumas. Instaliaciją „Kaita“ inicijavo VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra.
Projekto autorius – „Space Space Space“
VIETA – Dienovidžio skveras (Tomo g. 10)
PROJEKTAS „DIALOGUI BE TRIKDŽIŲ“
Šviesos instaliacija, primenanti senovinį gramofoną, tampa futuristiniu įrenginiu kosminiams signalams gaudyti. Jos besisukančios šviesos ir garsų bangos simbolizuoja Visatos tyrinėjimą ir nesibaigiantį ryšio su kosmosu ieškojimą. Instaliacija kviečia lankytojus pasinerti į garsų ir šviesų žaismą, pajusti nežinomybės grožį ir įsivaizduoti, ką mums gali atskleisti tolimos galaktikos. Instaliacijai panaudota kalėdinės eglutės besisukanti platforma.
Idėjos autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“
Įgyvendintojas – Sunkiosios technikos servisas
VIETA – Mėsininkų g. 1 – Kurpių g. sankirta
EKSPERIMENTINĖ AUDIOVIZUALINĖ INSTALIACIJA „ECHO OF LIGHT“
Šviesos aidas – tai eksperimentinė audiovizualinė instaliacija, vizualiai ir simboliškai atspindinti nuolatinį energijos ir šviesos judėjimą bei transformaciją. Panašiai kaip garso bangos, aidinčios per erdvę, šie šviesos spinduliai juda zigzago pavidalu tarp veidrodžių, suformuodami hipnotizuojantį, beveik holografinį efektą. Instaliacijos simbolika primena apie energijos ir veiksmų tvarumą, skatindama žiūrovus būti sąmoningais savo veiksmų ir jų poveikio pasauliui atžvilgiu. Ji perteikia idėją, kad, kaip ir šviesa, mūsų žodžiai, mintys ir veiksmai toliau atsispindi erdvėje, darydami įtaką aplinkai bei kurdami energijos pokyčius ir tėkmes.
Projekto autoriai – „Those Guys Lighting“ (Latvija)
VIETA – aikštelė prie Klaipėdos kultūros fabriko (Bangų g. 5A)
ŠVIESOS PROJEKTAS „MAGNETIŠKAS MIESTAS“
Projektą pristato – UAB „Stemma Group“
Ryški kelionė per Klaipėdos istoriją ir ateities viziją. Ryškiausi miesto simboliai – burlaiviai, uostas, istorinė architektūra ir modernūs statiniai – iškils šviesos piešiniuose, atskleisdami Memelio paveldą ir šiandienos ambicijas. Projekcijos vizualiai įkūnys šūkį „Statome ateitį“, kviesdamos klaipėdiečius ir miesto svečius pajusti augančios Klaipėdos dvasią.
VIETA – „Memelio miestas“ (prie Pilies tilto, Naujoji Uosto g. 3)
PROJEKTAS „RYŠKIAUSIAS MIESTE“
Klaipėdos pilies bokštas, apšviestas ryškiomis šviesos projekcijomis, taps šviesų festivalio centru ir miesto istorijos simboliu. Dinamiškos šviesų instaliacijos pabrėš bokšto architektūros grožį ir atskleis legendas, slypinčias jo sienose. Ši įspūdinga šviesų kompozicija kvies miestiečius ir svečius iš naujo pažinti Klaipėdos paveldą, suteikdama magišką atmosferą festivalio vakarams.
Projekto rengėjas – VšĮ „Klaipėdos šventės“
VIETA – Klaipėdos piliavietė (Priešpilio g. 2)
PILNATIES SUGRĮŽIMAS
Klaipėdos kalėdinio simbolio – mėnulio netikėtas dingimas, paliko daug neatsakytų klausimų. Po ilgų paieškų ir įvairių legendų, jis sugrįžta – žibėdamas dar ryškiau ir atnešdamas šventinę magiją. Šis grįžimas simbolizuoja viltį, bendrystę ir šviesą, kuri mus jungia net ir tamsiausiomis naktimis.
Projekto rengėjas – VšĮ „Klaipėdos šventės“
VIETA – Klaipėdos piliavietė
LAZERIŲ ŠOU „DIDYSIS SPROGIMAS“
Didysis sprogimas – tai įspūdinga lazerių šou instaliacija, atkurianti Visatos atsiradimo momentą ir jos nuolat plėtrą. Šviesos spinduliai ir energingi sprogimo efektai simbolizuos kosminę energiją, sukūrusią pirmąsias daleles, žvaigždes ir galaktikas. Lazeriai dinamiškai išsisklaidys tamsioje erdvėje, atkartodami judėjimo chaotiškumą ir tvarką, gimusią iš pradžių. Projektas kviečia žiūrovus pasinerti į kosminės kilmės stebuklą ir pajusti visatos atsiradimo didybę.
12 min. trukmės lazerių šou vyks kas pusvalandį: 18.00, 18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30
VIETA – Klaipėdos piliavietė (išorinė pusė)
ŠVIESOS PROJEKTAS. „LAZŪRO SONATA“
Teatro aikštės projektas – dar viena dedikacija poetui Simonui Dachui, kurio kūryba ir gyvenimas glaudžiai susiję su baroko epochos estetika. Lazūras – tai sodri, gilios mėlynos spalvos atspalvis, istorijoje siejamas su dangaus ir jūros simbolika, kilmingumu bei dvasine harmonija. Ši spalva dažnai sutinkama baroko epochos mene, kur ji reiškė dieviškumą, tobulumą ir melancholiją. „Lazūro sonata“ pasitelkia šį spalvinį motyvą kaip pagrindinę estetinę ašį, perteikdama baroko epochos jausmingumą ir poetišką Simono Dacho kūrybos dvasią. Mėlynos šviesos tonai instaliacijoje simbolizuoja tiek dangaus platumas, tiek Taravos Anikės romantišką legendą, kviesdami žiūrovus į mistišką, laiką ir erdvę peržengiančią kelionę.
Projekto sumanytojas – VšĮ „Klaipėdos šventės“
VIETA – Teatro aikštė
KINETINĖ AUDIOVIZUALINĖ INSTALIACIJA ŠVIESOS PROJEKTAS „CELESTIAL RYTHMS“/ „DANGIŠKI RITMAI“
Dangiški ritmai – tai kinetinė audiovizualinė instaliacija, kuri, pasitelkdama šviesą, leidžia pažvelgti į sudėtingą, tačiau nepaprastai gražią kosmoso sistemą. Šią instaliaciją įkvėpė senovinis astronominis instrumentas – armilinis sfera. Armilinis sfera yra trijų dimensijų modelis, naudojamas dangaus kūnų judėjimui atvaizduoti ir tirti. Dangiški ritmai susideda iš kelių tarpusavyje sujungtų, judančių šviesos žiedų, kurių kiekvienas simbolizuoja dangaus kūnų judėjimo dinamiką ir orbitas.
Projekto autoriai – „Those Guys Lighting“ (Latvija)
VIETA – Danės upės krantinė prie Žvejų g. 4
AUDIOVIZUALINĖ PROJEKCIJA „TARP DACHO IR MIESTO“
Subtiliais potėpiais piešdamas praeities paveikslą, projektas kviečia tyrinėti Simono Dacho kūrybą ir gyvenimą per baroko epochos estetikos prizmę, derinant abstrakčius vizualinius sprendimus su autentiškais to laikmečio artefaktais. Kūriniai atskleidžia poeto vidinių pasaulių ir istorinės aplinkos sąveiką – nuo subtilių metaforų iki dramatiškų epochai būdingų kontrastų. Projekcijoje susilieja realūs Dacho gyvenimo fragmentai, jo tekstų vizualizacijos ir barokinės stilistikos simboliai, sukuriant unikalią poetinio pasaulio interpretaciją. Tai kelionė per laiką ir erdvę, kur žiūrovas kviečiamas atrasti, kaip baroko šviesa ir šešėliai atspindi Simono Dacho kūrybos gelmes.
Projekcija bus rodoma kartotinai kas 10 min.
Projekto autorius – MB Pozityvūs sprendimai
VIETA – ant Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos pastato (Kuršių a. 3)
INSTALIACIJA „ANT VANDENS“
Kūrybinga Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos šviesos instaliacija – „Ant vandens“.
Projekto rengėjai – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija
VIETA – Danės upė link paminklo „Žvejys“
TOLIAU NUO FESTIVALIO CENTRO – VMGT R&D PARKO INSTALIACIJA
VMG Technics R&D parkas – Klaipėdos šviesų festivalio dalis. Festivalio metu pastato kolonada bus įspūdingai apšviesta, o lankytojai galės mėgautis dinamišku šviesų šou, kuriame susipins įvairiaspalvės šviesos, pulsavimas, gyvatėlės efektai ir kiti kūrybiški sprendimai.
Vienos minutės trukmės pasirodymas bus kartojamas nepertraukiamai, suteikiant žiūrovams galimybę patirti šviesos magiją ne vieną kartą.
Ši unikali proga leis miestiečiams ir svečiams pasigrožėti pastatu ne tik pravažiuojant autostrada, bet ir atvykti prie jo bei apžiūrėti iš arčiau, pasivaikščioti. Prie pastato bus leidžiama pasistatyti automobilį ir pasivaikščioti. Teritorijoje budės apsauga, teritorija stebima vaizdo kameromis.
VMG Technics R&D parkas, atidarytas 2024 metų rugsėjį, yra didžiausias ir moderniausias pramonės inovacijų parkas Baltijos šalyse.
VIETA – Pramonės g 14, Dirvupių k, 92498 Klaipėdos r. sav.
APLANKYK RYŠKIUS KLAIPĖDOS MUZIEJUS IR LANKYTINUS OBJEKTUS NAKTĮ!
LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJAUS LAIVAS-MUZIEJUS M52 „SŪDUVIS“ – KULTŪROS MEDŽIOTOJAS
VASARIO 21-22 D. 11.00-22.30 VAL.
„Sūduvis“ – tarnybą baigęs laivas–išminuotojas, kuriam skirta nauja misija – aptikti, pritraukti ir aktyvuoti kultūros detonatorius*. Kultūros medžiotojas „Sūduvis“ stebi ir skenuoja, jautriais savo sensoriais sugeria erdvėje sklindančią informaciją, laivo radijo ryšiu bando susisiekti su aplink šviesomis pulsuojančia kultūra, jūrine kalba, lydima M.K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“ garsais, sveikina Šviesų festivalį.
*kultūros detonatorius – tai menininkas, kultūros sužadintojas.
LANKYMAS MOKAMAS. Bilietai: www.ljm.lt
Projekto autorius – Lietuvos jūrų muziejus
VIETA – Laivas M52 „Sūduvis“ – Karališkoji Danės krantinė, šalia Pilies tilto
LNDM KLAIPĖDOS LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS IR JO KIEMELIS
VASARIO 20-22 D. 18.00-20.00 VAL.
LNDM Laikrodžių muziejaus pirmojo aukšto smėlio laikrodžių kolekciją papildė nauja šviečianti ekspozicija. Lankytojai galės išvysti smėlio laikrodžių korpusų įvairovę.
Antrojo aukšto nuolatinėje ekspozicijoje „Laikrodžių formų kaita“ lankytojai kviečiami susipažinti su skirtingo stiliaus laikrodžiais. Čia įrengta apšvietimo ir garso sistema, suteikianti ekspozicijai ypatingą atmosferą.
Parodų salėje atidaryta nauja paroda „Senieji meistrai iš Ukrainos muziejų. Lvivo nacionalinės Boryso Voznickio dailės galerijos“. Parodoje eksponuojami XVI–XX a. žymių Europos dailininkų darbai, tarp jų – Francisco Goya, Prospero Fontana, Jan de Heem, Alexander Adriaenssen, Corneliu Baba. Taip pat pristatomi Abiejų Tautų Respublikos valdovo dvare dirbusių menininkų Jeano-Pierreʼo Norblino, Vilniaus meno mokyklos atstovų Jono Rustemo ir Juozapo Oleškevičiaus kūriniai. Parodoje galima išvysti ir lenkų dailės korifėjų – Jano Matejko bei Henryko Siemiradzkio – darbus, gerai pažįstamus meno mylėtojams.
Šalia muziejaus įėjimo (iš Liepų gatvės pusės) lankytojams bus atidarytas apšviestas parodų kiemelis. Čia jie galės ne tik pamatyti, bet ir išgirsti Laikrodžių muziejaus pastato bei jame gyvenusių žmonių, kūrusių Klaipėdą XIX–XX a., istoriją.
LANKYMAS NEMOKAMAS
VIETA – LNDM Laikrodžių muziejus (Liepų g. 12)
INTERAKTYVI EKSKURSIJA–ŽAIDIMAS „ŠVIESŲ LABIRINTAS“
VASARIO 20-22 D. 18.00-20.00 VAL.
Šviesa yra neatsiejama meno dalis – dailininkai neišvengiamai mokosi šviesokaitos subtilybių, kurias po to pritaiko kurdami. Įgudęs dirbti su šviesa, menininkas geba sukurti tikrovės iliuziją ar pavaizduoti tam tikrą emocinę būseną.
Interaktyvios ekskursijos-žaidimo metu atlikdami įvairias užduotis ir atsakinėdami į klausimus ne tik susipažinsite su Prano Domšaičio gyvenimu ir kūryba, bet ir pasinersite į šviesos ir šešėlių žaismą, patirsite meną iš įvairių požiūrio taškų, patys tapsite šiuolaikinio šviesos meno kūrėjais. Pasinaudokite proga, užsukite smagiai ir turiningai praleisti laiką!
LANKYMAS NEMOKAMAS, BE REGISTRACIJOS.
VIETA – LNDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33)
LINKĖJIMAI IŠ XVIII AMŽIAUS VITĖS VYNUOGYNO
Sušviesta jauki erdvė senamiesčio širdyje festivalio metu žmonėms primins apie XVIII amžiuje Klaipėdoje gyvenusio paštininko Johano Kristiano Vitės namo kieme augusį vynuogyną. Spalvinga mūsų miesto praeitis tarsi saldžios vynuogės dvelksmas sušildys praeivių širdis.
Projekto autorius – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus
VIETA – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelis (KKKC, Didžioji Vandens g. 2)
PAVASARIO ŠAUKLIAI
Klaipėdos etnokultūros centras festivalio lankytojus kviečia į šviesos pripildytą Meno kiemą. Etnokultūros centro dirbtuvių languose lankytojus pasitiks Pavasario šaukliai – tradicinių gyvūninių Užgavėnių kaukių instaliacija bei tautodailininko Raimundo Puškoriaus šeimos Užgavėnių kaukių ekspozicija. Kviečiame lankytojus prisiminti senuosius, tradicinius būdus išvaryti tamsą, negandas, žiemą bei pakviesti šviesą, gyvybę, pavasarį.
Projekto autorius – Klaipėdos etnokultūros centras
LANKYMAS NEMOKAMAS
VIETA – Meno kiemas (Daržų g. 10)
JŪRIŠKAS PROJEKTAS
VILNIUS TECH Lietuvos jūreivystės akademija pristato išskirtinę šviesos kompoziciją – švytinčius laivus. Jie sukuria paslaptingą ir stebinantį reginį, kviečiantį pasinerti į jūrinę magiją.
Projekto autorius – Vilnius TECH Lietuvos jūreivystės akademija
VIETA – I. Kanto g. 7
DIRBTUVĖS IR EDUKACIJOS
EDUKACINĖS VEIKLOS ŠEIMOMS „MEDINIS-BURINIS“
Du Šviesų festivalio vakarus lankytojai kviečiami į Lietuvos medinio burinio laivyno angarą – ypatinga šviesa apgaubtus laikinus kurėno „SūD.1“, reisinės „Dreverna“, vytinės „Vytautas Didysis“, venterinės valties „Rusnietė“ ir ungurinės – „Ylė“ bei Baltijos jūrų skautų venterinės valties „Skautas“ namus, kuriuose jau ne pirmą sezoną laivai žiemoja ir yra prienami lankytojams.
Ekskursijos ir edukacinių veiklų metu lankytojai kviečiami susipažinti su turtinga Kuršių marių regiono istorija ir tradiciniais mediniais buriniais laivais.
Vasario 21 d., penktadienį
18.00 val. – ekskursija su Lietuvos jūrų muziejaus kurėno „SüD.1“ kapitonu Romualdu Adomavičiumi.
19.00-21.00 val. – edukacinės veiklos šeimoms „Medinis-burinis“ su istoriku Andriumi Brazausku.
Vasario 22 d., šeštadienį
18.00-22.00 val. – edukacinės veiklos šeimoms „Medinis-burinis“ su istoriku Andriumi Brazausku.
Projekto autorius – Lietuvos jūrų muziejus
VIETA – Herkus Kantas (Naujoji Uosto g. 3)
INTERAKTYVUS PROJEKTAS „KLAIPĖDA IR ŽVAIGŽDĖS“
Kosminis protmūšis: „Klaipėda ir žvaigždės”. Nuo senovės žmogus dairėsi į žvaigždes, norėdamas atrasti bei pažinti naujus pasaulius ir suvokti Visatą… Šviesų festivalio metu kviečiame klaipėdiečius ir miesto svečius į atraktyvų patyrimą komandiniame protmūšyje, kuriame turistų pamėgti žvaigždėrakčiai uždegs naujas žvaigždes ir atrakins įdomius faktus apie istoriškai daugiasluoksnį Klaipėdos miestą bei čia gyvenusius garsius žmones. Protmūšio užduotys bus paremtos edukacinės svetainės „Klaipėdos žvaigždėrakčiai” istoriniu maršrutu, tad žaidimo metu dalyviai patys ieškos ir atras Klaipėdos sąlyčio taškus su žvaigždėmis ir žvaigždynais. Žaidimo metu dalyvius taip pat kviesime susikurti savo žvaigždyną bei juo pasidalinti. Miesto žvaigždynų kūrėjų rezultatai galėtų tapti virtualia Klaipėdos žvaigždynų paroda.
Vasario 22 d., šeštadienį, 19.00-20.00 ir 20.30-21.30 (du protmūšiai po 30 žmonių). Protmūšį veda: Lina Jaruševičiūtė ir Inga Norkūnienė. Kūrybinė grupė: idėja – Inga Norkūnienė, programavimas – Aivaras K./techforweb.com
VIETA – Klaipėdos turizmo ir informacijos centras (Turgaus g. 6)
ALTERNATYVI ŠVIESŲ FESTIVALIO ERDVĖ – LIGHTHOUSE HUB
Vasario 20 d., ketvirtadienis
18.00-22.00 Sudalyvauk spalvingose šviesos Dirbtuvės su kūrėju Justas Bø. Dalyvių skaičius ribotas iki 10 žmonių . Registruokis telefonu +37063057276
18.00-22.00 Įgarsink šviečiantį kaminą. Interaktyvi šviesos instaliacija reaguojanti į garsą.
18.00-02.00 McDonald’s pieva. Keliauk šviečiančių Smilgų labirintais. Lino Kutavičiaus šviesos instaliacija „Gyvybė”.
18.00-02.00 Supkis šviečiančiose sūpynėse, pamatyk „Gintaro kambarį“, pasidairyk Lino Kutavičiaus dirbtuvėse.
Vasario 21 d., penktadienis
18.00-22.00 Sudalyvauk spalvingose šviesos Dirbtuvės su kūrėju Justas Bø. Dalyvių skaičius ribotas iki 10 žmonių . Registruokis telefonu +37063057276
18.00-02.00 McDonald’s pieva. Keliauk šviečiančių Smilgų labirintais. Lino Kutavičiaus šviesos instaliacija „Gyvybė”.
18.00-02.00 Įgarsink šviečiantį kaminą. Interaktyvi šviesos instaliacija reaguojanti į garsą.
18.00-02.00 Supkis šviečiančiose sūpynėse, pamatyk „Gintaro kambarį“, pasidairyk Lino Kutavičiaus dirbtuvėse.
23.00-02.00 Išsišok su Viper Vitalijus ir DODOMUNDO. Įėjimas nemokamas!
Vasario 22 d., šeštadienis
18.00-19.00 LIGHTOUSE HUB INNOVATION. Sužinok apie šviesos bioefektus. Paskaita su interjero dizainere Vaida Atkočaityte.
18.00-22.00 Sukurk unikalų šviestuvą „AKIS“. Dirbtuvės su Linu Kutavičiumi. Dalyvių skaičius ribotas iki 6 grupių po 3 dalyvius . MOKAMA. Registruokis telefonu +37061816742
18.00-22.00 Įgarsink šviečiantį kaminą. Interaktyvi šviesos instaliacija reaguojanti į garsą.
18.00-02.00 McDonald’s pieva. Keliauk šviečiančių Smilgų labirintais. Lino Kutavičiaus šviesos instaliacija „Gyvybė”.
18.00-02.00 Supkis šviečiančiose sūpynėse, pasivaikščiok „Gintaro kambaryje“, pasidairyk Lino Kutavičiaus dirbtuvėse.
19.00-21.00 LIGHTOUSE HUB INNOVATION. Pamatyk tinklalaidę „NESTABDOM!”. Premjera su Sandra Kindiuk.
21.00-23.00 LIGHTOUSE HUB INNOVATION. Pamatyk Lino Kutavičiaus kūrybą viename ekrane.
23.00-02.00 Klausyk Marzu ir Domantas Po elektronikos garso vibracijų. Įėjimas nemokamas!
VIETA – LIGHTHOUSE HUB (Liepų g. 83)