RENGINIAI-KLAIPĖDOJE
Rugpjūčio 6 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) įvyks Antano Virginijaus Krištopaičio tapybos parodos „Plenerai gamtos takais“ atidarymas. Parodos eksponavimo laikas iki rugpjūčio 30 d.
Antanas Virginijus Krištopaitis – kūrybingas ir intensyviai dirbantis modernaus abstrakcionizmo meistras. Jo gyvenimo tikslas – nė dienos be kūrybos ir be teptuko. Todėl ir kūrinių tematika labai įvairi: peizažai, portretai, natiurmortai, abstrakčios kompozicijos, teminiai paveikslai. Dailininko kūryboje vyrauja gyvenimą teigiančios idėjos, puikiai derantys netikėti spalviniai junginiai. Visa jo tapyba – ryški ir asociatyvi, kai dažniausiai koks nors prisiminimas, išgyventas įvykis inspiruoja ištisus paveikslų ciklus ir spalvinius derinius. Ir kaskart vis kitokius.
„Man neįdomu būti atpažįstamam kiekviename paveiksle, neįdomu turėti susiformavusį braižą. Priešingai – ieškau naujų raiškos formų, naujų spalvų. Žmogus turi keistis, ieškoti…“ – sako autorius.
Ir iš tiesų, Antano tapyba nuolat kinta, laisvėja, įvairėja. Pastarųjų metų darbai labai primena garsiųjų fovistų A. Dereno, A.Matiso, R. Diufy paveikslus. Atrodytų, kad teptukas vos spėja paskui tapytojo mintį, jam svarbiausia ne paveikslo išbaigtumas, bet emocinis išgyvenimas ir nuotaika.
Antano Krištopaičio technika labai įvairi: jis tapo aliejumi, akrilu, tempera ant drobės ar kartono.
Paveikslų temas ir spalvinius derinius jam dažnai padiktuoja gamta. Bet pasitaiko, kad paveikslai randasi tiesiog iš spalvinės dėmės, kuri nuveda netikėtu kūrybiniu keliu. Ir nežinia, kieno valia tai vyksta. Kartais net nebūtina išeiti iš namų, kad mintyse užgimtų netikėta spalvinė asociacija. Kūrėjas tiki, kad egzistuoja kosminė energija, kuri nulemia daugelio įvykių raidą ir ciklą. Reikia tik mokėti įsiklausyti, pajausti ir nesipriešinti.
Tapytojas Antanas Virginijus Krištopaitis gimė 1948 m. Klaipėdos raj. Trušelių kaime. Vaikystė prabėgo Jakuose. Studijavo Klaipėdoje, politechnikume. Nenumaldomas potraukis tapybai ėmė ryškėti ankstyvoje jaunystėje. 1968–1974 m. gyveno Latvijoje ir lankė Latvijos dailės akademijos piešimo, tapybos ir kompozicijos kursus. Į Klaipėdą sugrįžo 1974 – aisiais, čia gyvena ir kuria iki šiol.
Tekstas: I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėjos Birutės Skaisgirienės