Klaipėdos universiteto tautinio meno ansamblis „Vytinė“ kviečia į „Aukso paukštės“ sutiktuves ir ansamblio 30 metų jubiliejaus šventinį koncertą
Klaipėdos universiteto (KU) tautinis meno ansamblis „Vytinė“, gegužės 25-ąją, šeštadienį, 17 val. tautinių šokių ir muzikos gerbėjus kviečia į ypatingą vakarą: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) kolektyvui bus įteikta šiemet pelnyta „Aukso paukštė“ ir ansamblio 30 metų veiklos jubiliejui skirtas šventinis koncertas.
Lietuvos nacionalinis kultūros centras vasario pradžioje paskelbė šalies kolektyvus, kurių kūryba įvertinta „Aukso paukštės“ apdovanojimais. KU kolektyvas trofėjų pelnė nominacijoje „Geriausias liaudiškų šokių ansamblis ir vadovas“. Beje, šiemet tai vienintelė „Aukso paukštė“, atskridusi į uostamiestį.
KU tautinis meno ansamblis „Vytinė“, meno vadovas prof. dr. Vidmantas Mačiulskis, šokių grupės vadovai Kamilė Butkienė ir Gintautas Venslovas, liaudiškos kapelos vadovas Juozas Staniulis, koncertmeisteris Algimantas Malčius sėkmingai gyvuoja nuo 1994-ųjų. Studentų iniciatyvą turėti savo ansamblį tuomet entuziastingai palaikė rektorius prof. dr. Stasys Vaitiekūnas. Pirmuoju ansamblio meno vadovu buvo Vytautas Saikauskas, o šokių grupei vadovauti buvo pakviestas Vidmantas Mačiulskis, o jam talkinti Algimantas Malčius. Liaudies šokis ir daina į darnų būrį sukviečia įvairių Klaipėdos universiteto fakultetų studentus.
Studentų ansamblio „Vytinė“ vadovai ir jo dalyviai įsitikinę, kad šis studentų meno kolektyvas tampa prasmingo bendravimo, gimtosios gaidos ir liaudiškų muzikavimo tradicijų puoselėjimo židiniu. Ansamblio kūrybos credo – Mažosios Lietuvos kultūros paveldo puoselėjimas ir jo rekonstrukcija. Ansamblis atlieka autentišką ir stilizuotą Mažosios Lietuvos liaudies muziką bei originalius tautinio meno kūrinius. Vadovai dažnai patys ieško liaudies melodijai ar šokiui skambios orkestruotės ar originalios kompozicijos. Ansambliečiai, matyt, neatsitiktinai pasirinkę ir ansamblio „Vytinė“ pavadinimą, kuris vakarų žemaičiams reiškia plaustą, didelę žvejybos valtį ar baidoką. Tai įpareigoja pakelti inkarą tolimoms ir drąsioms kelionėms su visuomet jaunatvišku „Vytinės“ kolektyvu.
Ansamblio gastrolių maršrutai jau nubėgo ne tik Lietuvos, bet ir Anglijos, Estijos, Latvijos, Ispanijos, Škotijos, Lenkijos, Italijos, Ukrainos, Čekijos, Vokietijos, Vengrijos ir Austrijos keliais. „Vytinės“ ansambliečiai nuolatiniai Lietuvos dainų švenčių ir Baltijos šalių studentų festivalių „Gaudeamus“ dalyviai. Respublikinių tautinių šokių ansamblių „Kadagio“, „Klumpakojo“ konkursų prizininkai.