Spalio 3 d. 19.00 val. Klaipėdos dramos teatro Mažoji salė (Teatro g. 2)
Koncepcija ir choreografija: Ioanna Paraskevopoulou
Atlikimas: Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou
Dramaturgija: Elena Novakovits
Garsas ir techninis audio aptarnavimas: Danis Chatzivasilakis
Šviesų dizainas: Eliza Alexandropoulou
Šviesų dizainas gastrolių metu: Eliza Alexandropoulou, Tzanos Mazis
Video inžinerius: Konstantinos Asimakopoulos
Scenografija ir kostiumai, video montavimas: Ioanna Paraskevopoulou
Vizualinis dizainas: Bois Futuri
Medinės konstrukcijos: Miltos Athanasiou
Prodiuserė: Ioanna Paraskevopoulou
Gastrolių vadyba: Cultόpια & Ioanna Paraskevopoulou
Gastrolių koordinatorius: Christina Liata (Onassis Stegi)
Produkcija: Onassis Stegi, Atėnai
Gastroles finansuoja: Onassis Stegi’s “Outward Turn” Cultural Export Program
Ypatinga padėka: Eleni Tzarou, Thanos Daskalopoulos, Alexandros Tomaras
Premjera: 2022 m. 9-ajame Onassis Jaunųjų choreografų festivalyje.
Trukmė: 40 min.
Vieta: @Klaipėdos dramos teatro Mažoji salė (Teatro g. 2)
REKOMENDUOJAMA judesio ir judančių vaizdų garso mėgėjams
Garso takelis, kuriamas tiesiog prieš mūsų akis…
„MOS“* – tai vizuali judesio, garso ir vaizdo sąveika, kurioje du atlikėjai kinematografines scenas ir judančių vaizdų serijas įgarsina originalių garso prietaisų pagalba ir savita plastikos išraiška.
Du atlikėjai, siekdami perteikti savo pačių interpretaciją, žaidžia su skirtingomis vaizdų sekomis. Kūnas ir jo (mikro)judesiai ko-egzistuoja kartu su objektais ir medžiagomis, kad veiktų kaip garso kūrimo priemonės. Garsinis potyris kaskart stiprėja sprogstant, iškraipant, pristabdžius ir kartojant. Tuo tarpu auditorija tampa laikino garso takelio, kuris atsiskleidžia prieš juos, klausytojais. Rodydami savo asmenines nuotraukas, kurdami kino scenarijaus adaptaciją ar kviesdami pasirinkti, ką žiūrovas norėtų išgirsti, atlikėjai tarpininkauja tarp archyvinės medžiagos ir auditorijos. Šis kūrinys sustiprina naratyvus, atsirandančius dėl iš pažiūros nesuderinamų archyvinių šaltinių sambūvio, ir įgalina mus pamatyti tai, ko dažnai lengvai pamatyti ar išgirsti neįmanoma.
Vienas iš „MOS“ įkvėpimo šaltinių yra „kokoso efektas“, terminas, apibūdinantis bet kokį nerealų garso efektą, pridedamą prie kasdienių veiksmų jiems išryškinti. Taip mums pateikiamas garsinis mišinys, kuris skamba itin realistiškai, bet iš tiesų toks nėra. Tokie objektai, kaip dumplės, skėtis, stūmoklis ir pan., paverčiami animacine, garsą kuriančia laikmena.
* Žodis / akronimas „MOS“ turi daugiau nei 20 apibrėžimų.
Ioanna Paraskevopoulou yra šokėja, gyvenanti Atėnuose. Ji baigė Graikijos nacionalinę šokių mokyklą (KSOT) ir šiuo metu studijuoja Jonijos universiteto Audiovizualinių menų katedroje. Jos tyrinėjimų dėmesio centre – audiovizualinės medijos ir judėjimo ryšys. Ji bendradarbiavo su tokiais menininkais kaip Iris Karayan, Christos Papadopoulos, Dimitris Papaioannou, Alexandra Waierstall, Sofia Mavragani, Tzeni Argyriou, Patricia Apergi, Andonis Foniadakis, Harry Koushos ir kt. šokių trupėmis Graikijoje ir už jos ribų.
Ioanna buvo apdovanota kaip geriausia šokėja Konstantinos Rizos šokio filme Sans Attente tarptautiniame Vaizdo, performanso ir technologijų festivalyje „InShadow“ ir antrąja vieta už vaidmenį Marijos Koliopoulou spektaklyje „Mneme-21“ 5-ajame tarptautiniame šokių festivalyje Alžyre. 2019–2020 m. jai buvo suteikta ARTWORKS Stavros Niarchos fondo menininko stipendija.
Už šokio filmą „All She Likes Is Popping Bubble Wrap“ ji buvo apdovanota geriausio garso dizaino apdovanojimu FIVideodanza festivalyje, Meksikoje ir geriausiu video meno apdovanojimu MIFVIF, Venesueloje. Ji pristatė „MOS“ 9-ajame Onassis Jaunųjų choreografų festivalyje, o jo europinė premjera įvyko festivalyje Julidans NEXT (NL). 10 min. trukmės „MOS“ versija pavadinimu „Kokoso efektas“ laimėjo vieną iš keturių prizų 7-ajame Danse Élargie konkurse, kurį organizavo Theater de la Ville, Paryžiuje.
Europos šokio tinklo „Aerowaves“ programoje ji dalyvavo kaip šokėja kartu su laimėtojais Iris Karayan („Mothers and Unauthorised“) ir Christos Papadopoulos („Elvedon“ ir „Opus“ kūriniais), o šiemet choreografė su kūriniu „MOS“ įtraukta į Aerowaves sudarytą Twenty23 perspektyviausių kūrėjų dvidešimtuką. ioannaparaskevopoulou.com