V DIENA (rugsėjo 29)
Knygų mugė (prekyba)
Laikas: 10.00–19.00 val.
Vieta: III aukšto ekspozicijų erdvė (Herkaus Manto g. 25)
Edukacija suaugusiesiems „Rožinės sūpynės“
Laikas: 13.30 val.
Vieta: Muzikos ir scenos menų skaitykla, II a. (Herkaus Manto g. 25)
Dalyviai: teatro „Lino lėlės“ direktorė, režisierė, kūrybinė praktikė ir lektorė Vida Narveišytė.
Edukaciniame užsiėmime „Rožinės sūpynės“ bus formuojamas kitoks požiūris į moksleivių ugdymo programą, kviečiama pamąstyti, kokias prasmes gali atskleisti šiuolaikiniai meno kūriniai, visuomeniniai reiškiniai ar socialinio gyvenimo kontekstai. Ugdytojai bus įgalinami atrasti kelius, kaip sukurti ugdymo proceso intrigą ir integruoti įvairius dalykus į savo dalyko turinį pamokoje per meną.
Užsiėmimas skirtas edukatoriams, neformaliojo švietimo specialistams, kultūros darbuotojams, kūrėjams, mokytojams, ugdymo įstaigų vadovams, jų pavaduotojams, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjams. Užsiėmimo trukmė – 4 valandos.
Registracija el. paštu erdve@klavb.lt, tel. (8 46) 412 529.
Nuotolinis susitikimas su dailininku Samueliu Baku „Simbolių kalba vaizde ir dienoraštyje“
Laikas: 16 val.
Vieta: Konferencijų salė, I a. (Herkaus Manto g. 25)
Dalyviai: Samuelio Bako muziejaus vedėja Ieva Šadzevičienė, nuotoliniu būdu – dailininkas Samuelis Bakas (JAV). Moderatorė – istorikė, Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė.
Renginio dalyvių laukia intriguojantis virtualus susitikimas su žymiu litvakų dailininku Samueliu Baku, šiais metais mininčiu 90 metų jubiliejų. S. Bakas gimė 1933 m. Vilniuje, buvo įkalintas Vilniaus gete. Apie dailininką išleista daugiau nei dvylika knygų, taip pat jo paties memuarai „Nutapyta žodžiais. Vilniaus prisiminimai“. Šiuo metu dailininkas gyvena JAV, Bostone. Žinomas rašytojas Amosas Ozas labai vertino S. Bako kūrybą, kuri parodo totalitarinių režimų žiaurumą, o kartu per simbolius atskleidžia unikalią meninę kalbą.
Nuotoliniame susitikime bus pristatyta interaktyvi ir pažintinė svetainė menas.samuelisbakas.lt.
Renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.
Diskusija „Simonas Dachas: primiršto klaipėdiečio grąžinimas lietuviškajai auditorijai“
Laikas: 17.30 val.
Vieta: Konferencijų salė, I a. (Herkaus Manto g. 25)
Dalyviai: prof. dr. Axelis E. Walteris (JAV, vaizdo įrašas), germanistė dr. Sigita Barniškienė, Klaipėdos vokiečių bendrijos kultūros projektų vadovė Rasa Miuller, istorikas prof. dr. Vasilijus Safronovas, vertėja Kristina Sprindžiūnaitė.
Prieš kelerius metus Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas vokiečių kalba išleido Vokietijoje dirbančio mokslininko, kultūros ir literatūros istoriko Axelio E. Walterio monografiją „Orpheus Prutenus. Selbstkonzept und Rezeption des Dichters Simon Dach“ („Prūsijos Orfėjas. Simono Dacho savivoka ir kultūrinė recepcija“), skirtą klaipėdiečiui poetui Simonui Dachui. XVII a. Prūsijoje S. Dachas buvo laikomas žinomiausiu poetu ir ilgainiui tapo tam tikru pačios Klaipėdos atpažinimo ženklu. 2023 m. asociacija „Klaipėdos vokiečių bendrija“ kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais pradėjo įgyvendinti projektą, kurio tikslas – išversti knygą į lietuvių kalbą ir suteikti galimybę su ja susipažinti lietuviškai auditorijai.
Diskusijoje bus keliami klausimai, kas S. Dachas yra Klaipėdai, ką apie jį žinome, ką naujo atskleidžia A. E. Walterio knyga.
Vladimiro Tarasovo knygos „Būgnininko dienoraščiai“ pristatymas
Laikas: 20 val.
Vieta: džiazo klubas „Kurpiai“ (Kurpių g. 1A)
Dalyviai: virtuozas perkusininkas, kompozitorius, garso ir vaizdo instaliacijų kūrėjas, avangardinio džiazo atlikėjas Vladimiras Tarasovas, gitaristas Vilius Ančeris. Moderatorė – Sondra Simana.
Knyga „Būgnininko dienoraščiai“ – tai vieno dienoraščio istorija apie laikus tolimajame Archangelske, apie atsitiktinumą, atvedusį į gražiausių raudonų stogų Vilnių, apie grojimą solo, duetu ir trio, apie muzikavimą puodais ir su orkestrais. Kartu tai ir pasakojimas apie spalvingas keliones ir išskirtinius mūsų laikų muzikantus, dailininkus, poetus – laisvai kuriančias asmenybes.
Knygos pristatymą lydės V. Tarasovo ir V. Ančerio muzikinės improvizacijos.