2023 m. birželio 17 d. (šeštadienį) Klaipėdos kultūrų ir komunikacijų centro Parodų rūmuose (KKKC) (Didžioji vandens g. 2) vyks kūrybinės performanso dirbtuvės su šio žanro menininke ir atlikėja Monika Dirsyte. Šiuo metu KKKC reziduojanti menininkė kviečia registruotis į kūrybines dirbtuves, susidedančias iš dviejų dalių: teorinės (11–14 val.) ir praktinės (15–17 val.), vyksiančios miesto erdvėse. Užsiėmimai yra nemokami, bet privaloma išankstinė registracija internetu – https://cutt.ly/Kwe1IOI0. Dirbtuvėse laukiami dalyviai nuo 15 metų.
PERFORMANSO GIMIMAS: NUO TEROIJOS IKI PRAKTIKOS
M.Dirsytė teorinėje performanso dirbtuvių dalyje pristatys įdomiausius ir labiausiai įkvepiančius šio žanro pavyzdžius, sukėlusius revoliuciją meno pasaulyje. Kūrėja plačiau aptars ir šio žanro istoriją bei poveikį meniniam kontekstui. Praktinėje dirbtuvių dalyje M. Dirsytė dalyvius pakvies lavinti kūrybiškumą ir išreikšti vidines emocijas per kūnišką kismą. Per judesį taip pat bus bandoma „mąstyti“, o bendraujant su kitais – atskleisti savąjį vidinį pasaulį. Lektorės sukaupta kūrybinė patirtis dirbtuvių dalyvius performansą įgalins išbandyti betarpiškai. Juolab, kad užsiėmimai vyks pagal lektorės sukurto performanso „Kamuolys“ (angl. „The Ball“) metodiką. Performanso įrankiai – gimnastikos gumos, akių raiščiai, ausų kištukai ir pan. Užsiėmimų metu bus eksperimentuojama remiantis ir kitų menininkų siūlomomis metodikomis.
MONIKA DIRSYTĖ – PERFORMANSO SINONIMAS LIETUVOJE
M. Dirsytė yra viena žymiausių performanso žanro menininkių Lietuvoje, dažniausiai dirbanti instaliacijos ir performanso takoskyroje. Kūrėja į pastarojo žanro subtilybes gilinasi jau dešimt metų. Ji sukūrė bei įgyvendino daugiau nei dvidešimtis įsimintinų bei sudėtingų performansų Lietuvoje ir užsienyje. 2015 m. šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’15“ žiūrovų buvo išrinkta geriausia menininke, atliko performansą: „Aš – tavo saulė“. 2016 m. baigė skulptūros bakalauro ir magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Menininkė savo kūrinius yra pristačiusi Didžiojoje Britanijoje (Londono „D Contemporary“ galerijoje), Vokietijoje (Berlyno „Burster“ galerijoje), Olandijoje, Vengrijoje ir kt. Jos darbų yra įsigijęs ir MO muziejus. Šiuo metu M. Dirsytė studijuoja meno doktorantūrą, tiriamojo darbo tema: „Transperformansas kaip jungtis tarp meno ir gyvenimo“.
KKKC MENO REZIDENCIJA ISNSPIRUOJA MENININKUS
KURTI KLAIPĖDOS MIESTO ERDVĖSE
Svarbu ir tai, kad M. Dirsytė šiuo metu yra KKKC reziduojanti menininkė. KKKC rezidencijų programa skatina menininkus kurti bei atlikti meninius tyrimus Klaipėdos miesto erdvėse – įtraukiant miesto gyventojus, nepamirštant regiono istorijos. Lietuvos ir užsienio menininkams, kuratoriams, tyrėjams ir kitiems kūrėjams skirta KKKC rezidencijų programa suteikia galimybę gyventi ir kurti Klaipėdos senamiestyje, įgyvendinti individualius projektus, bendradarbiauti su vietos bendruomene, inicijuoti bei įsitraukti į KKKC kultūrines veiklas. KKKC meno rezidencija – grįsta procesu, todėl atvykstantys menininkai kuria projektus atsižvelgdami į ryšį su vietine aplinka ir bendruomene.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.
KKKC informacija