Birželio 15 d., penktadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) kviečiame į susitikimą su rašytoja Laura Sintija Černiauskaite.
Tikriausiai nėra tokio, kuris nors kiek domisi šiuolaikine lietuvių grožine literatūra ir nėra girdėjęs prozininkės ir dramaturgės L. S. Černiauskaitės pavardės. Rašytoja yra pelniusi tiek skaitytojų, tiek literatūros kritikų pagarbą ir dėmesį.
„Esu praėjusio šimtmečio žmogus, į technologijų naujoves žvelgiu įtariai kaip koks laukinis indėnas. Kasdienybėje labiau pasikliauju ne automobiliu, bet savo kojomis; feisbuke manęs nėra ir nebus, jaučiu antipatiją išmaniesiems telefonams. Ir glaudžiuosi labiau prie klasikos (literatūros, muzikos, dailės, kino), joje randu viską, ko man reikia. <…>Esu labiau jausmų žmogus; galvokit ką norit – mene man vis dar reikia katarsio, noriu, kad meno kūrinys išviliotų mane iš savęs iki užsimiršimo. Kad ne įjungtų, bet išjungtų buitinį protą, perjungtų jį į dvasinio, egzistencinio mąstymo režimą.“
S. Černiauskaitė gimė Vilniuje. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Pirmąją apsakymų knygą „Trys paros prie mylimosios slenksčio“ parašė dar mokydamasi vidurinėje mokykloje. 2000 m. debiutavo kaip dramaturgė; 2002 m. dalyvavo jaunųjų dramaturgų dirbtuvėse tarptautiniame teatro festivalyje „Bonner Biennale“. Kūrinių išversta į slovėnų, bulgarų, italų, anglų, rusų ir kitas kalbas, įtraukta į įvairius almanachus, rinkinius. Lietuvos rašytojų sąjungos narė – nuo 2004 m.
Rašytoja yra pelniusi daugybę apdovanojimų: 1994 m. knyga „Trys paros prie mylimosios slenksčio“ respublikiniame jaunųjų filologų konkurse laimėjo pirmo laipsnio diplomą už geriausią moksleivišką prozą bei Lietuvos rašytojų sąjungos paskelbtą Pirmosios knygos konkursą; 2001 m. pjesė „Kumeliukas“ pelnė Vilniaus universiteto Filologijos katedros bei Elfų teatro pjesės konkursą; 2004 m. pjesė „Liučė čiuožia“ laimėjo pirmąją vietą Berlyno teatrų festivalyje „Theatertreffen“; 2009 m. pelnyta Kazimiero Barėno premija už romaną „Benedikto slenksčiai“; 2009 m. – Europos Sąjungos literatūros premija už romaną „Kvėpavimas į marmurą“; 2011 m. – Jurgos Ivanauskaitės premija už romaną „Medaus mėnuo“; 2012 m. – Antano Vaičiulaičio premija už novelę „Nekaltutis“, publikuotą mėnraštyje „Metai“.