renginiai Klaipėdoje
Gegužės 5 d. 17.30 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmai virs paslaptingomis 3D ir virtualiosios realybės erdvėmis, o violončelė transformuosis į neįtikėtinus pavidalus ir dovanos interaktyvią patirtį – paroda „Skaitmeninė violončelė prasidės Klaipėdos koncertų salės tarptautinis violončelių festivalis. Berlyne gyvenantis violončelininkas ir daugialypės terpės menininkas David‘as Fernández‘as pristatys instaliaciją, kurioje susilies dirbtiniu intelektu sugeneruotos klasikinių šedevrų interpretacijos ir įspūdingi kompiuteriu sukurti vaizdai. Paroda veiks iki gegužės 25 d.
Pasaulyje vis labiau dominuojant skaitmeniniams procesams, ši paroda tyrinėja rankų darbo medinio instrumento, įkūnijančio šimtmečių tradicijas, ir naujųjų technologijų sankirtą. Šis dialogas, arba neįmanomas sambūvis, kviečia susimąstyti apie besikeičiantį paveldo ir ateities santykį. Naudodamiesi virtualiosios realybės akiniais, parodos „Skaitmeninė violončelė” lankytojai įžengs į įtraukiančią skaitmeninę erdvę, kurioje gerai pažįstamas muzikinis instrumentas įgaus naujų formų ir reikšmių.
Menininkas Davidʼas Fernándezʼas savo kūriniu atskleidžia prieštaravimus, su kuriais susiduriame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje. Žaisminga, bet kartu provokuojanti vizija violončelę paverčia abstrakcija, savarankiška visata, galingu mūsų žmogiškumo, kurį keičia skaitmeninė revoliucija, simboliu. Ar šis skaitmeninis virsmas pakeis ir mūsų esmę?
Davidʼas Fernándezʼas (gimęs 1976 m. Ispanijoje) – scenos režisierius ir daugialypės terpės menininkas, drąsiai interpretuojantis klasikinę muziką. Ispanijoje studijavo šokį, vaidybą ir violončelę, o savo darbuose jungia judesį, muziką ir pažangiausias technologijas, kad sukurtų tradicines ribas peržengiančius kūrinius. Jo kūrybinis spektras apima simfoninius kūrinius (atliktus Berlyno filharmonijoje, Elbės filharmonijoje, „Alte Oper“ Frankfurte ir kt.), solo improvizacijas ir daugialypės terpės instaliacijas, tačiau visada išlaiko glaudų ryšį su klasikine muzika. Fernándezʼas yra sukūręs daugiau nei dvidešimt penkias spektaklių produkcijas ir įgyvendinęs daugybę užsakymų, kuriuose techninės inovacijos derinamos su radikalia menine vizija. Ispanijos spauda yra aukštai įvertinusi jo teatrinius kūrinius. Nuo 2011 m. Fernándezʼas – neatsiejama Berlyno klasikinės muzikos scenos dalis – tiek su soliniu projektu „Ecce Cello“, tiek kaip orkestro „Stegreif Orchester“ įkūrėjas jis ieško naujų būdų klasikinei muzikai interpretuoti ir atlikti. Parodos organizatoriai – Klaipėdos koncertų salė. Partneriai – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.