renginiai Klaipėdoje
Pirmasis balandžio savaitgalis uostamiestyje tapo išskirtiniu klasikinės muzikos gerbėjams – balandžio 4-ąją, 20 metų sulaukusi Klaipėdos koncertų salė paskelbė jubiliejinio „Klaipėdos muzikinio pavasario“ pradžią.
„50-asis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ – tai reiškia, kad esame seniausias Lietuvoje klasikinės muzikos festivalis. Prieš pusšimtį metų šis festivalis gimė kaip muzikinis renginys, kuris vienijo visus uostamiesčio atlikėjus. Šiandien tai – reprezentacinis klasikinės muzikos festivalis, kurio scenoje pasirodo patys geriausi, o klausosi – išrankiausi,“ – sako Klaipėdos koncertų salės vadovas Tadas Grabys.
Ir jo žodžius patvirtina gausus būrys muzikos gerbėjų, penktadienį susirinkusių ne tik į išskirtinį „Klaipėdos muzikinio pavasario“ atidarymo koncertą, bet ir į iškilmingą pačios salės užgimimo paminėjimą. „Salėje klausytojų bei žiūrovų laukiame net 320 dienų per metus. Čia klasikinės muzikos gurmanai iš visos Lietuvos susitinka su pasaulinio lygio atlikėjais. Ne išimtis ir šis vakaras – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras atliko vieną gražiausių romantizmo laikotarpiui priskiriamų kūrinių – Antoníno Dvořáko simfoniją „Iš Naujojo pasaulio“, koncerte skambėjo baleto „Čiurlionis“ fragmentai,“ – pasakoja T. Grabys.
Pavasario simfonija kviečia į koncertų maratoną
Jau 50-ąjį kartą klausytojus pasitinkantis „Klaipėdos muzikinis pavasaris“ ruošiasi užburti klasikinių garsų gausa. Iki balandžio 25-osios festivalio scenoje pasirodys tiek Lietuvos nacionalinis, tiek Lietuvos valstybinis simfoniniai orkestrai, o ypatingą akcentą suteiks pasaulinio garso „Kremerata Baltica“, pelniusi ir prestižinį „Grammy“ apdovanojimą. Prie jų prisijungs ir Klaipėdos koncertų salės kamerinis orkestras – uostamiesčio klasikinės muzikos pasididžiavimas. Šis kolektyvas nuolat bendradarbiauja su išskirtiniais atlikėjais iš Lietuvos ir užsienio, o balandžio 11-ąją į sceną kils su ypatingu svečiu – dirigentu Matthias Kuhn iš Šveicarijos. „Šis duetas paruošė ambicingą programą: išgirsime M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms skirtą jo kvarteto versiją kameriniam orkestrui bei visame pasaulyje pripažintą E. Elgaro violončelės koncertą e-moll, kuriame solo partiją atliks Mindaugas Bačkus“, – pasakoja Klaipėdos koncertų salės repertuaro planavimo specialistė Dovilė Kirdaitė.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras balandžio 18-ąją džiugins operos fragmentais ir simfoninės muzikos perlų programa. Tuo tarpu festivalio finalinis akordas bus patikėtas Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, kuris balandžio 25-ąją atliks monumentalųjį Antono Brucknerio 8-ąją simfoniją c-moll. Anot Dovilės Kirdaitės, „šis kūrinys nepaliks abejingų net reikliausių melomanų“.
Šalia orkestrinio meno korifėjų festivalyje pasirodys ir jaunoji muzikantų karta – klausytojai išgirs Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos simfoninį orkestrą „Simfukai“. „Džiugu matyti tiek daug stiprių Lietuvos simfoninių orkestrų vienoje scenoje! Dar džiugiau, kad jie dalinsis ja su jaunaisiais talentais – tai kuria ypatingą festivalio atmosferą“, – teigia Klaipėdos koncertų salės vadovas Tadas Grabys.
Chorinės muzikos mėgėjų laukia įspūdingas renginys balandžio 9-ąją, kai Klaipėdos menų mokyklų ir Vydūno gimnazijos moksleiviai atliks programą, kurioje susilies gospelo ir naujosios lietuviškos klasikos kūriniai. „Šio vakaro netikėtu akcentu galėčiau įvardinti Klaipėdos koncertų salės choro „Aukuras“ pasirodymą, o visą muzikinį reginį sceniniais sprendimais įrėmins režisierė Rūta Bunikytė,“ – sako Dovilė Kirdaitė. Dar viena staigmena – pirmą kartą į uostamiestį atvykstantis Varšuvos technikos universiteto akademinis choras, kuris pažada nustebinti ne tik išskirtiniu skambesiu, bet ir netikėtais muzikos pasirinkimais.
„Klaipėdos muzikinio pavasario“ programą bei visą Koncertų salės jubiliejinį repertuarą rasite internernete www.koncertusale.lt