renginiai Klaipėdoje
Spalio 18 dieną 13 val. Lietuvos jūrų muziejuje atidaroma tarptautinė fotografijų paroda ,,Kiek dar turime laiko“. Joje – belgų fotografo Christiano Clauwerso unikalios nuotraukos iš priešingų pasaulio polių – Arkties ir Antarkties.
14.00 val. Christianas Clauwersas angliškai skaitys paskaitą Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre „Vaizdo galia jungianti žmoniją su gamtos trapumu“ („The Power of Images: Connecting Humanity with Nature’s Fragility“).
Christianas Clauwersas yra daugialypė asmenybė: fotografas, tyrinėtojas, poveikio aplinkai reporteris, rašytojas. Jis tyrinėja poliarinius regionus ir vandenynus, įskaitant ir keletą atokiausių planetos salų, daugiausia dėmesio skirdamas žmogaus ir gamtos santykių bei konfliktų dokumentavimui. Politikos mokslų Antverpeno universitete ir globaliosios vadybos Antverpeno vadybos aukštojoje mokykloje studijos leido Christianui formuoti aktyvią pilietinę poziciją stebint negrįžtamus gamtos pokyčius. Todėl tyrinėtojas nusprendė skirti visą savo gyvenimą tam, kad fiksuotų nepaliestą gamtą ir vietos bendruomenes, kurioms gresia pavojus dėl klimato kaitos.
Christianas Clauwersas daugiau nei 9 metus kovoja prieš klimato kaitą, keletą kartų vyko tyrinėti tiek Šiaurės, tiek ir Pietų ašigalius. Jis fotografavo penkiuose vandenynuose ir prisijungė prie tarptautinių mokslinių komandų, fiksuodamas gamtos grožį ir žmogaus jai daromą žalą.
Daugybės paskaitų ir konferencijų metu Christianas įkvepia ir dalijasi savo darbu su lyderiais, jaunimu, nevyriausybinėmis organizacijomis, verslininkais ir kitais įtakingais asmenimis, siekdamas stiprinti sąmoningumą. Christianas tiki fotografijos galia, parodydamas, kam kyla pavojus, atskleisdamas žmogaus veiklos pasekmes, visa tai dokumentuodamas, liudydamas, užfiksuodamas.
Parodoje pristatomos įspūdingo formato nuotraukos iš Arkties ir Antarkties, supažindinančios su atšiauriausiomis pasaulio vietomis. Šaltos, retam pažįstamos, stebinančios savo grožiu bei paslaptingumu – tokios yra Arktis ir Antarktis, du priešingi pasaulio poliai, kuriuose susitinka ekstremalios oro sąlygos ir unikalios gyvybės formos.
Muziejininkas-biologas Remigijus Dailidė akcentuoja, kad Arktis, šiaurinis pasaulio polius, traukia savo žavesiu ir įvairove.
– Jos ledynai, spindinčio sniego plynės ir šaltas, tyras oras suformavo ypatingą ekosistemą, kurioje gyvena daug gyvūnų – nuo didžiulių baltųjų lokių iki vėplių ir ruonių, – pasakoja biologas. – Deja, Arktyje jau itin jaučiami klimato kaitos padariniai: tirpsta ledynai ir keičiasi gyvūnų įpročiai. Dvi atšiaurios priešybės – Arktis ir Antarktis – mums primena gamtos didybę bei jos išsaugojimo svarbą planetos ekosistemai. Šios unikalios vietos taip pat yra labai pažeidžiamos žmogaus veiklos ir klimato kaitos. Tai kelia grėsmę ne tik šių regionų, bet ir viso pasaulio ekosistemai.
Dvi atšiaurios priešybės – Arktis ir Antarktis – mums primena gamtos didybę bei jos išsaugojimo svarbą planetos ekosistemai. Šios unikalios vietos taip pat yra labai pažeidžiamos žmogaus veiklos ir klimato kaitos. Tai kelia grėsmę ne tik šių regionų, bet ir viso pasaulio ekosistemai.
Nina Puteikienė, Kultūros komunikacijos ir rinkodaros sk. vedėja
Christiano Clauwerso nuotraukos