Ką veikti Klaipėdoje?
Nuo š. m. liepos mėnesio pietiniame Klaipėdos rajone buvo vykdomas projektas „Kuriu aplinką“, finansuojamas Klaipėdos m. savivaldybės. Jo metu vyko nemokamų kūrybinių dirbtuvių ciklas vaikams ir jaunimui, o galutinis projekto rezultatas – dvi neofreskos.
Kūrybinių dirbtuvių metu kartu su edukatore, kultūros, meno bei mokslo projektų kuratore Inga Norkūniene bei menininku Rodionu Petrovu, vaikai tyrinėjo savo miesto temą vizualiniais vaizdiniais, ieškojo asmeninių ryšių su kasdienine aplinka. „Dirbtuvių metu vaikai piešė savo miesto simbolius, vaizdavo tai, kas jiems yra miestas, jų aplinka. Dažnas vaizdavo jūrą, laivus, žuvis, buvo ir kitokių asociacijų, pavyzdžiui, vienas iš vaikų piešė įvairių šalių vėliavas, kas atspindį Klaipėdą kaip uostamiestį. Kitas nupiešė ledus, kas asocijuojasi su laiminga vaikyste.“ – dalinasi projekto organizatoriai.
Pagal sumanymą vaikų piešiniai turėjo transformuotis į bendrą gatvės meno kūrinį, kurį sukurti, pasak menininko Rodiono Petrovo, buvo tikras iššūkis. „Buvo svarbu nenutolti nuo temos, apjungti vaikų piešinius į bendrą kūrinį išlaikant vieningą idėją ir gatvės meno kūriniams būdingą estetiką. Tad rezultate žaisminga forma buvo pavaizduotas vanduo ir smėlis, žvaigždės ir dangus, o vaikų nupieštų piešinių fragmentai atrodo tarsi išdidinti lipdukai. Gavosi toks nuotaikingas vaikų idėjų, jų pavaizduotų miesto ir vaikystės simbolių koliažas.“ – dalinasi R. Petrov.
Atsirado du gatvės meno kūriniai
Pagal šį projektą buvo nutapyti du kūriniai, vienas kurių skirtas ypatingai progai. 2024 m. minima 140-osios Baltojo švyturio įžiebimo Šiauriniame mole sukaktis tapo paskata 2024-uosius uostamiestyje paskelbti Švyturių metais. „Švyturiai yra svarbus Klaipėdos identiteto simbolis, tačiau kasdieniame gyvenime jo pasigendame, kaip ir meno, ypatingai šiuolaikinio, viešojoje erdvėje“ – teigia menininkas R. Petrov. – „Buvo svarbu, kad būsimas piešinys ne tik vaizduotų istorinius motyvus, bet ir atspindėtų mūsų laiko dvasią, būtų šiuolaikiškas ir patrauklus jaunimui.“
Kviečia į projekto pristatymą ir šventę
Baigiamoji „Kuriu aplinką“ projekto nata – tai susitikimai su projekto dalyviais ir visuomene. Rugsėjo 21 d. vyks projekto pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės su menininke Kseniia Buryka bendruomenės šventėje „Būkime kartu“ (organizuoja Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (KKLJC) Atviras jaunimo centras). Jos metu organizatoriai papasakos apie projekto atsiradimo istoriją, kvies pokalbiui apie tolimesnes projekto vystymosi galimybes. Kviečiami visi norintys atvykti rugsėjo 21 d., šeštadienį, 13 val. į Sąjūdžio parką (Laukininkų g. 30).
Projektą įgyvendina: MB Concepto.
Projektą finansuoja: Klaipėdos m. savivaldybė.
Projekto rėmėjai: Dienraštis „Klaipėda“, UAB Tikkurila.
Projekto partneriai: Atviros jaunimo centras, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras, Dailės klubas „Guboja“.
Padėka: Vaikų ir jaunimo dienos centrui „Liberi“.
Inga Norkūnienė – kultūros, meno bei mokslo projektų iniciatorė, kuratorė, mokymų, kūrybinių – patyriminių dirbtuvių švietimo, kultūros įstaigų darbuotojams, verslininkams lektorė, kultūros edukatorė, tarpsritinių kūrybinių procesų fasilitatorė.
Rodion Petrov – menininkas, tapytojas, menininko karjerą pradėjęs kaip gatvės meno kūrėjas, įgyvendinęs daugybę sieninės tapybos projektų. Vilniaus dailės akademijoje įgijo dailės bakalauro ir magistro laipsnius. Šiuo metu aktyviai užsiima asmenine kūryba, kuria ekspozicijas muziejams ir kt. organizacijoms, įgyvendina viešojo meno projektus, dalyvauja meno parodose po visą pasaulį.