RENGINIAI-KLAIPĖDOJE
Rugsėjo 4 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje paskaita „Diplomatai Lozoraičiai: nuo laisvės iki vilties ir atgal”. Paskaitos apie diplomatų Lozoraičių dinastiją metu, renginio dalyviai sužinos naujausius istorikų atradimus, leidžiančius artimiau susipažinti su diplomatų Lozoraičių šeima, pradėjusią Lietuvos diplomatinės tarnybos darbą dar 1918 m. ir tapusia vienu iš nepriklausomos Lietuvos simbolių. XX a. Lietuvos diplomatijos istoriją tyrinėjanti dr. Vilma Bukaitė paskaitoje stengsis atsakyti į keletą klausimų:
Kokių svarbiausių politinių tikslų siekė trys diplomatai Lozoraičiai? Kur įgijo diplomatijos žinių ir įgūdžių? Kokių sunkumų ir išbandymų patyrė? Kokios būdo savybės lėmė jų sprendimus, padėjo ar galbūt trukdė jų veiklai? Energingus, charizmatiškus, profesionalius diplomatus Lozoraičius padės geriau pažinti nuotraukos ir dokumentai, jų šeimos pastangomis saugomi Lietuvoje.
Rugsėjo 5 d. 17.00 val. bibliotekos Konferencijų salėje kviečiame pasiklausyti profesionalios pasakotojos Mildos Varnauskaitės istorijos „Drebulė, Eglės dukra“. Ar vaikai yra pasmerkti atkartoti tėvų gyvenimus, ar jie gali išsiveržti iš kartų užburto rato? Bene populiariausios lietuviškos pasakos „Eglė Žalčių karalienė“ šiuolaikinis perpasakojimas, kuriame atsiskleidžia motinos Eglės ir dukros Drebulės ryšys. Tai pasakojimas apie drąsą būti savimi ir gebėjimą vėl save surasti praradus. Pasakotoja Milda Varnauskaitė gyvame pasirodyme pina lietuvių mitologiją ir folklorą su originalia pasakos interpretacija. Milda žodžiais kuria turtingą vaizdų pasaulį, kuriame paaiškėja Žalčio rūmų paslaptys.
Pasirodymo trukmė: 50 min.
Tekstas: Milda Varnauskaitė
Teksto konsultantas: Abbi Patrix
Pasirodymo konsultantės: Karina Novikova, Margo van de Linde
Rugsėjo 6 d. 17.00 val. bibliotekos Konferencijų salėje Nijolės Kliukaitės ir Šarūnės Kepenytės poezijos rinkinio „Metamorfo“ pristatymas. Poezijos rinkėlis „metamorfo“ – dviejų autorių vaizdo ir žodžio sankirta, o vidinė eilėraščio intriga – savojo identiteto paieškos. Lithuanian identity – tokia buvo Šarūnės Kepenytės diplominio darbo tema, Londone mokantis iliustravimo paslapčių. Savojo pasaulio suvokimo ir kūrimo temos, savo vietos šiame pasaulyje tebeieškoma ir piešiniu, ir žodžiu. Srautinėje Nijolės Kliukaitės poezijoje telpa ir artimųjų patirtys, ir kasdienybės akibrokštai, bandymai su jais susitaikyti ar bent jau prisitaikyti, neprarandant savęs. Tai, ką atrandi, mėtydamas ir sėdamas pėdas, belieka išsikasti ir „…stumti į priekį tarsi visą žmonijos rūšį palengva virstančią gyvybės vėliava ir subrendusio Dievo našta“ (metamorfo, Homo liber, 2024, psl.9). Renginio moderatorė – Angė Ivanavičiūtė.