Vasario 10, 11 d. 17.00 val.
Nebenaudojamas seno uosto angaras apleistame didelio Vakarų uostamiesčio kvartale, nuo centro jį skiria upė.
Morisas Kochas, šešiasdešimties metų; Monika Pons, keturiasdešimt dviejų. Sesilė, šešiasdešimties; jos duktė Klerė, keturiolikos; jos vyras Rodolfas, penkiasdešimt aštuonerių, ir dvidešimt aštuonerių jų sūnus Šarlis. Vaikinas, pravardžiuojamas Faku, maždaug dvidešimt dviejų. Ir kokių trisdešimties metų vyras be vardo, kurį Šarlis iš pradžių du ar tris sykius pavadino Abadu.
Turtingas verslininkas atvažiuoja į pačią uosto rajono glūdumą, turėdamas aiškų tikslą – užbaigti savo gyvenimą. Tačiau nepažįstamasis jį ištraukia iš vandens, ir dabar šiame rajone gyvenantys vietiniai pareikalauja grąžinti viską, ko jiems patiems gyvenimas nedavė.
Tai istorija apie žmones, kurie iš tiesų niekada neturėjo susitikti, tačiau susitiko – įsivaizduojamoje niekieno žemėje, egzistuojančioje visuomenės pakraštyje, kiekvieno pasaulio miesto pakraštyje.
Spektaklį režisuoja vienas įdomiausių ir perspektyviausių jaunosios kartos režisierių Adomas Juška. Jo sukurti spektakliai kritikų nuolat minimi tarp įsimintiniausių teatro įvykių.
A. Juška debiutavo 2018 m. Valstybiniame jaunimo teatre spektakliu „Šveikas“ (pagal Jaroslav Hašek), ten pat sukūrė dar keturis spektaklius: „Fikcijos“ (pagal Jorge Luis Borges), „Miego brolis“ (pagal Robert Schneider), „Don Kichotas“ (pagal Miguel de Cervantes), „Guašas“.
Bernardas Marie Koltèsas (1948–1989) – prancūzų dramaturgas, rašytojas ir teatro režisierius, Lietuvoje teatro žiūrovų labiausiai žinomas kaip šokiruojančios pjesės „Roberto Zucco“ autorius. Po mirties išgarsėjo visame pasaulyje, tapo šiuolaikinės prancūzų dramaturgijos klasiku ir vienu labiausiai verčiamų bei statomų dramaturgų. Koltèsas atvėrė naujus teatro žaidimo laukus, derindamas naujas dramaturgines struktūras su klasikine poetine kalba ir taip sukurdamas unikalų metaforų rezonansą. Jo pjesės vaizduoja modernų pasaulį, kuriame žmonių tarpusavio santykius valdo derybų dėsniai ir kova dėl galios bei išgyvenimo. Pjesė „Vakarų krantinė“ parašyta 1983 m.