Sausio 29 d. 18 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks koncertas „Žiemos smuiko kelionė“ su smuikininke iš Ukrainos Olga Kondratieva.
Vasario 1 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks tinklaraščio keliaukzuikiu.lt autorės Gintarės Lazbadauskės paskaita „Svajonių atostogos turint ribotą biudžetą“. Paskaitoje autorė atskleis gudrybes, kaip planuojant savarankišką kelionę sutaupyti ir patirti neįtikėtinų įspūdžių. Taip pat susitikimo metu išgirsite daugiau apie įvairias strategijas nuo kelionės planavimo iki apgyvendinimo ar transporto pasirinkimo, maitinimo išlaidų kontrolės ir vietinės kultūros tyrinėjimo.
Gintarė Lazbadauskė – tinklaraščio keliaukzuikiu.lt ir instagram paskyros @Keliaukzuikiu autorė. Gintarė savarankiškų kelionių metu yra aplankiusi 36 šalis, paruošusi daugybę kelionės planų ir sukupusi didelę patirtį, kaip keliauti pigiai ir komfortiškai. Savo kelionių patirtimi dalinasi socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje ir televizijoje.
Vasario 2 d. (penktadienį) nuo 10 iki 13 val. visi besidomintys fotografija kviečiami į virtualią konferenciją „Ugdymas ir fotografija: nuo objekto iki objektyvo“. Konferencijos metu dalyviai skaitys pranešimus apie bendruomenių ir suaugusiųjų įtrauktį, parodų rengimą netradicinėse erdvėse, dirbtinį intelektą, fotografiją kaip įrankį asmeniniams ir darbiniams projektams bei pristatys kitas su fotografija susijusias temas.
Virtuali konferencija vyks per Microsoft Teams platformą. Užsiregistravusiems į konferenciją dalyviams prisijungimo nuoroda bus išsiųsta likus kelioms dienoms iki renginio į registracijos formoje nurodytą el. pašto adresą.
Registracija vykdoma iki sausio 31 d. adresu: https://forms.office.com/e/ecYQTB9cL8
Dalyvavimas konferencijoje – nemokamas.
// VASARIO 2 D. //
P R O G R A M A:
10:00–10:15 Laikas prisijungimams prie konferencijos
10:15–10:40 Fotografijos kaleidoskopas: įsitraukimas, bendruomenės ir išmanymas (dalis pranešimo vyks anglų kalba)
Pranešimą skaitys Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Viktorija Žilinskaitė bei Meno ir technologijų centro direktorius Artis Gustovskis (Latvija).
Pristatymo metu bus apžvelgiamas neformaliojo suaugusiųjų švietimo srities Erasmus+ projektas „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ ir jo rezultatai bei tarptautinio fotografijos konkurso „Sign of the times“ organizavimo patirtis.
10:40–11:05 Suaugusiųjų mokymasis įtraukiančiai. Fokusuojam
Pranešimą skaitys Fotografijos muziejaus muziejininkas-rinkinio saugotojas, Lietuvos muziejų asociacijos švietimo sekcijos narys Žygimantas Ruškys.
Fotografija ne tik yra meninė išraiška, bet ji gali skatinti kritinį mąstymą, kultūrinį supratimą ir asmeninį tobulėjimą. Pranešimo metu bus pristatomos Fotografijos muziejaus patirtys suaugusiųjų mokyme (muziejaus edukacijos, partnerystė projektuose, ugdymas parodose). Aptarsime muziejų vaidmenį ir galimybes suaugusiųjų mokyme.
11:05–11:25 Parodos netradicinėse erdvėse – galimybės ir iššūkiai
Pranešimą skaitys menotyrininkė, parodų kuratorė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė Danguolė Ruškienė.
Pristatymo metu Danguolė kalbės apie parodų rengimą netradicinėse, kitą paskirtį turinčiose patalpose (buvusiame knygyne, geležinkelio stotyje, slėptuvėje), dalinsis savo patirtimi ir pastebėjimais. Aptars tokių parodų organizavimo iššūkius, galimybes ir rizikas.
11:25–11:50 Kodėl mes bijome dirbtinio intelekto?
Pranešimą skaitys menotyrininkė, menininkė, fotografė Agnė Gintalaitė.
Pranešimo metu bus analizuojamas su naujausiomis dirbtinio intelekto technologijomis susijęs kultūrinis diskursas, remiantis pavyzdžiais iš fotografijos ir šiuolaikinio meno ekosistemos. Analizėje pabrėžiama sudėtinga vertybių, kurių šaknys glūdi skirtinguose antropocentristiniuose ir ekocentristiniuose įsivaizdavimuose, koegzistencija.
11:50–12:10 Fotografija kaip įrankis profesionaliems ir privatiems projektams / Photography as a tool for professional and private projects at your fingertips (pranešimas vyks anglų kalba)
Pranešimą skaitys Latvijos fotografas, turintis profesinį išsilavinimą dokumentinės fotografijos ir meninių projektų srityje Adrejs Kovalovs (Latvija).
Pristatymo metu autorius sieks praplėsti suvokimą apie fotografijos potencialą, bet kurioje gyvenimo srityje – nuo šeimos švenčių ir kelionių akimirkų įamžinimo, Kalėdinių atvirukų kūrimo iki reklamos verslui. Fotografas A. Kovaļovs pasidalins patirtimi, kaip skaitmeninė fotografija gali būti naudojama komerciniams, švietimo ar asmeniniams projektams įgyvendinti.
12:10–12:30 Klausimų sesija ir virtualios konferencijos užbaigimas.
„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga.
Vasario 3 d. nuo 11 iki 13 val. bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje (II a.) vyks „Pinhole – lėtosios fotografijos kūrybinės dirbtuvės“.
Edukacijos metu iš paprasčiausių buityje naudojamų daiktų patys pasigaminsime „fotografuojančią dėžutę“ ir trumpam tapsime miesto fotografais, vėliau patys išryškinsime nuotraukas tamsiame kambaryje ant šviesai jautraus popieriaus. Šios edukacijos dalyviai susipažins su analoginės fotografijos istorija, sukurs meniškas nuotraukas, patys atlikdami kiekvieną „Pinhole“ fotografijos etapą.
„Pinhole“ fotografija remiasi senovėje atrastu „Camera obscura“ optiniu reiškiniu, kuomet pro mažą skylutę sukoncentruota šviesa sukuria apverstą objekto atvaizdą. Edukacijos dalyviai pamato sąsają tarp šiuolaikinės fotografijos medijos ir jos pradmenų, jų akivaizdoje vykstantys fotografiniai procesai iliustruoja chemijos ir fizikos pamokų medžiagą. Užsiėmimo metu skatinamas kūrybingumas, taip pat tvarus antrinis daiktų panaudojimas, kadangi fotoaparatu gali virsti net ir panaudota kavos skardinė ar kartoninė dėžutė.
Užsiėmimą ves Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos edukatoriai Irina Jarec ir multimedijų dizaineris Mindaugas Masaitis.
Būtina registracija: https://forms.office.com/e/N8bdgMxTrS
„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga.
Vasario 3 d. 13 val. bibliotekos Literatūros užsienio kalbomis skaitykloje (III a.) vyks mokymai „Fotografija – įrankis profesionaliems ir privatiems projektams“, kuriuos ves latvių fotografas Andrejs Kovalovs.
Fotografas Andrejs Kovalovs (Latvija) dirbtuvių metu dalyviams suteiks pagrindinius įrankius ir suvokimą, kaip fotografija gali padėti įgyvendinti projektus skirtingose srityse – versle, švietime, asmeniniame gyvenime. Dirbtuvių metu dalyviai susipažins su fotografijos pagrindais ir praktiškai išbandys įgytas žinias.
Apie autorių: Andrejs Kovaļovs – Latvijos fotografas, turintis profesinį išsilavinimą dokumentinės fotografijos ir meninių projektų srityje. Per savo 23 metus trunkančią fotografinę karjerą jis dalyvavo daugybėje seminarų, daugiausia dėmesio skirdamas autoriaus idėjų perteikimui, naudojant vaizdą kaip įrankį ir ypatingą dėmesį skiriant nespalvoto vaizdo estetikai. A. Kovaļovs surengė nemažai personalinių ir kolektyvinių parodų Latvijoje ir užsienyje. Jis yra aktyvus „Limbaži” foto klubo narys. Vienas iš jo, kaip fotografo, tikslų yra dalytis savo žiniomis apie fotografiją.
Būtina registracija: https://forms.office.com/e/drejZXVB59
Reikalinga mokymų metu su savimi turėti: išmanųjį telefoną arba fotoaparatą, užrašinę ir rašiklį.
Nemokami mokymai vyks anglų kalba.
„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga.
Vasario 3 d. 15 val. bibliotekos III a. ekspozicinėje erdvėje fotografas Artūras Šeštokas supažindins su šlapio kolodijaus fotografavimo technika.
Terminas „fotografija“ – rašymas šviesa – pirmą kartą paminėtas 1839 m. Pirmasis sėkmingai paplitęs fotografavimo metodas buvo dagerotipija. Pirmoji dagerotipo plokštelė pagaminta 1833 m. Beveik tuo pačiu metu (1851 m.) atrasta šlapio kolodijaus fotografavimo technika. Šiuo būdu gaunamas atvaizdas vadinamas ambrotipu arba ferotipu. Atvaizdas ant stiklo – ambrotipas, o ant juodos metalinės plokštelės – ferotipas. Šią fotografavimo techniką 19 amžiuje ją atrado anglas Frederick Scott Archer (1813 – 1857). Tuo pačiu metu ambrotipija užsiiminėjo ir prancūzas Gustave Le Grey. Šlapio kolodijaus procesas gyvavo apie 30 m. kol buvo išrastos sausos plokštelės.
Fotografavimas vyksta taip: ant stiklo plokštelės užpilamas fotografinis kolodijus, tada plokštelė mirkoma sidabro nitrato tirpale, kur medžiagos sureaguoja. Įjautrinta šviesai stiklo plokštelė dedama į fotoaparatą ir fotografuojama. Tada tuojau pat ryškinama ir gautas vaizdas fiksuojamas. Atspaude ant stiklo vaizdas švyti, nes pasidengia sidabru, kuris atspindi šviesą.
Fotografijos dirbtuvėse galima ir fotografuotis, ir stebėti fotografavimo procesą. Vienos fotografijos padarymas trunka apie pusvalandį. Gautas atvaizdas stiklo plokštelėje yra vienintelis originalas.
Būtina registracija: https://forms.office.com/e/uAk9w4nWKb
Dirbtuvės – nemokamos.
„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga.