Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyks šie renginiai:
Spalio 5 d. 14–19 val. bibliotekos Mokymų klasėje (III a.) vyks paskaita ir kūrybinės dirbtuvės „Ar mes pasakojame istorijas, ar jos pasakoja mums?“. Paskaitos metu kalbėsime apie (foto)istorijų galią ir mus jungiančius naratyvus. Nuo Sibiro taigos medžiotojo iki Viktorijos ežero žvejų: kaip istorijos sieja mus ir kuria ryšius? Dokumentiniai pasakojimai geba prikviesti pokyčius, pakreipti visuomenę progreso link. Tačiau kokia yra pasakotojų ir auditorijos atsakomybė, kaip išvengti manipuliacijų ir klaidinimo? Kiekviena istorija, apie ką ji bebūtų, yra ir apie kiekvieną iš mūsų. Taigi, ar mes pasakojame istorijas, ar iš tikrųjų – jos pasakoja mums? Kūrybinių dirbtuvių metu, iškart po paskaitos, dalyvius kviesime fotografuoti. Ieškosime būdų kaip istoriją apie save ir kitus papasakoti per fotografiją. Proceso metu Berta atsakys į kylančius techninius ir kūrybinius klausimus. Vėliau peržiūrėsime rezultatus, juos aptarsime, diskutuosime. Su savimi praverstų turėti fotografuojantį telefoną ar fotoaparatą, jei įmanoma, (bet nebūtina) – kompiuterį. Paskaitą ir kūrybines dirbtuves ves Berta Tilmantaitė, fotografė, multimedijų žurnalistė, atsakingos žurnalistikos erdvės NARA viena iš įkūrėjų. Vietų skaičius ribotas, būtina dalyvių registracija. Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/AFQitB1aPu. Renginys projekto „Kūrybinė laboratorija: pažintis, įkvėpimas, pokytis“ dalis.
Spalio 5 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks paskaita „Ambicijos & peticijos. Įvairūs Memelio žydų moterų portretai”, kurią ves profesorė habil. dr. Ruth Leiserowitz. Profesorė habil. dr. Ruth Leiserowitz yra Varšuvos Vokiečių istorijos instituto direktoriaus pavaduotoja, Berlyno Humboldto universiteto istorijos profesorė. Mokslų daktarė jau ne vienus metus tyrinėja Rytų Prūsijos ir žydų istoriją, yra asociacijos „Žydai Rytų Prūsijoje“ pirmininkė ir kartu su asociacija surengė keletą parodų „Juden in Memel“ (Klaipėda 2005, New York 2013), „Juden in Tilsit“ (Sovetskas 2009, Kyl 2011) ir „Žydai Koenigsberge XX a.Sandūroje“ (Kaliningradas 2018). 2014 m. Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas ją apdovanojo Vokietijos Federacinės Respublikos ordino „Už nuopelnus“ I laipsnio kryžiumi. Renginys yra tarptautinio žydų kultūros festivalio „Šalom visuos kraštuos“.
Spalio 6 d. 18 val. Konferencijų salėje vyks edukacinis koncertas „Smuiko Kelionės“. „Smuiko Kelionės“ – muzikinis ir edukacinis projektas, jungiantis įvairių žanrų smuiko pasirodymus su trumpais pasakojimais apie atliekamus kūrinius, jų kompozitorius ir kultūrinę aplinką. Renginio metu bus atliekama įvairių žanrų ir laikotarpių klasikinė muzika, populiarių dainų versijos, ukrainietiška ir lietuviška muzika, solo ir ansambliniai pasirodymai su vietiniais muzikantais. Renginio dalyviai: smuikininkė iš Ukrainos Olga Kondratieva (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras), smuikininkė Rima Tamo (Tamošiūnaitė) (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras). Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.