GEGUŽĖS 11-OSIOS PROGRAMA
8.45 val. KELIAUJANČIOS VIOLONČELĖS: „RYTMEČIO AKIMIRKA”. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (J. Janonio g. 24, Klaipėda). NEMOKAMAI.
Netikėtumai miesto erdvėse.
11.45 val. KELIAUJANČIOS VIOLONČELĖS: „PRIEŠPIEČIO AKIMIRKA”. „Enter cafe”, Klaipėdos LEZ (Pramonės g. 8, Klaipėda). NEMOKAMAI.
Netikėtumai miesto erdvėse.
17.00 val. AŠTUONI. Pilies muziejaus Šiaurinė kurtina (Priešpilio g. 2, Klaipėda). BILIETAI
Ansamblis „Cello Club“: Arnas Kmieliauskas, Evaldas Petkus, Domas Jakštas, Povilas Jacunskas, Rokas Vaitkevičius, Gleb Pyšniak, Dainius Misiūnas, Šarūnas Pozniakovas
Choreografas ir šokėjas Niels Claes (Šeiko šokio teatras)
Programa: Michael Gordon „8“.
Kad violončelė gali ir šokti, įrodys šio vakaro performansas. Unikaliam renginiui jėgas subūrė violončelininkų ansamblis iš Vilniaus „Cello Club“ ir Agnijos Šeiko vadovaujamas šokio teatras. Minimalistinis, banguojančios dinamikos, panardinantis į transą žymaus JAV kompozitoriaus Michaelio Gordono kūrinys „8“ ne tik skleidžia aštuonių violončelių skambesio burtus, bet savitai raiškai įkvepia ir judesio menininkus. [VJ1] Įvairius scenos menus sintezuojantį reginį su „Cello Club“ pateikia Lietuvoje apsistojęs belgų choreografas ir šokėjas Nielsas Claesas, žinomas ne tik mūsų scenose, bet ir Nyderlanduose, Izraelyje, Vokietijoje, Belgijoje, Vengrijoje ir kitur. 2017 m. N. Claesas ir Gintarė Marija Ščavinskaitė (projektas „Aside“) buvo apdovanoti „Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip geriausi metų šokio atlikėjai. O šiandien Europoje nepaprastai išpopuliarėjus homogeninės sudėties ansambliams, charizmatiškieji „Cello Club“ muzikantai įrodys, koks įtraukiantis gali būti net aštuonių violončelių ansamblio skambesys. 2020 m. susikūrusiame „Cello Club“ griežia puikūs profesionalai, svarbiausių Lietuvos orkestrų nariai ir solistai, savo grupės pavadinime, reiškiančiame „violončelių klubą“, užkodavę atvirumo žinutę, savo programose nevengiantys humoro ir trinantys ribas tarp rimtojo meno ir pramogos.
19.00 val. KAZANOVOS ISTORIJOS. Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36, Klaipėda). BILIETAI
Lietuvos kariuomenės orkestras
Vadovas ir dirigentas majoras Egidijus Ališauskas
Solistai: Marius Urba (violončelė, Lietuva–Vokietija), Atanas Krastev (violončelė, Bulgarija)
Dirigentas majoras Egidijus Ališauskas
Programa: Johan de Meij „Casanova“ koncertas violončelei ir pučiamųjų orkestrui, Friedrich Gulda Koncertas violončelei, pučiamųjų orkestrui ir ritmo grupei.
Vakaro koncertas kviečia išgirsti netikėtą derinį – violončelę ir pučiamųjų orkestrą. Šįkart prie violončelių fiestos prisijungia reti svečiai – Lietuvos kariuomenės orkestras (vadovas ir dirigentas majoras Egidijus Ališauskas), gyvuojantis daugiau nei 30 metų, atsakingas ne tik už muzikos kariniams orkestrams tradicijas ir tinkamą užsienio valstybių himnų atlikimą per iškilmingas ceremonijas, bet ir puoselėjantis naujų, šiuolaikiškų kūrinių sklaidą, siekį su muzikos pagalba suburti visuomenę. Koncertas žaismingai pavadintas „Kazanovos istorijomis“ pagal žinomo Nyderlandų kompozitoriaus Johano de Meij kūrinį „Casanova“. Tai moterų širdis pavergusio XVIII a. plevėsos ir filosofo Giacomo Casanova’os muzikinis portretas, kurį įkūnija violončelės instrumentas. Aštuonios muzikinės scenos pasakoja ryškiausius nuotykių kupino Kazanovos gyvenimo epizodus: jo areštą, nelaisvę ir pabėgimą iš prastai išgarsėjusio Piombi kalėjimo Venecijoje.
Ne ką mažiau intriguoja austrų kompozitoriaus Friedricho Gulda’os Koncertas violončelei, pučiamųjų orkestrui ir ritmo grupei, ištrinantis ribas tarp žanrų ir taip pat kupinas muzikinių nuotykių, įvykių, kurie perteikiami džiazo, roko ir improvizacijos dvasia. Pats F. Gulda kūrinį apibūdino kaip „džiazą, menuetą, roką, truputi polkos, maršo ir pora kadencijų, per kurias žvaigždė violončelininkas turi improvizuoti.“ Taip, šį vakarą soluoja jaunosios žvaigždės! Tai ne pirmą kartą festivalyja dalyvaujantis Marius Urba (Lietuva, Vokietija), apie kurį atsiliepiama kaip apie „puikų violončelininką, turintį nepaprastą garsą ir šiltą vibrato“, ir bulgaras Atanasas Krastevas, Davido Geringo mokinys, tarptautinių konkursų laureatas, beje, panašaus festivalio Bulgarijoje „Cellissimo“ meno vadovas. Abu solistai yra šių metų konkurso Klaipėdoje žiuri nariai.
21.30 val. TARP KITOKIŲ GARSŲ. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Bažnyčių g. 4, Klaipėda). BILIETAI
Solistas Vincent Courtois (violončelė, Prancūzija)
Programa: muzika improvizuojančiai violončelei.
Naktinį koncertą galima pavadinti šiuolaikinio džiazo ir violončelės alchemija, kuriame įžymus prancūzų violončelininkas Vincent’as Courtois, tartum alchemikas, pasitelkęs savo menines galias ir burtus, stengsis įminti nemirtingumo ir amžinosios gyvybės paslaptį. V. Courtois yra vienas iš nedaugelio šio instrumento didmeistrių džiaze, solo albumus leidžia jau nuo 1990-ųjų. Klasikinis išsilavinimas suteikė violončelės virtuozui puikius profesinius pagrindus ir nepriekaištingą grojimo techniką. V. Courtois muzikavime paradoksaliai dera laisvė ir įstabus tikslumas, dėmesys detalėms. Savo pasirodymus, kažkieno taikliai pavadintus „unikaliais muzikiniais tyrinėjimais“, jis grindžia pasitikėjimo ir abipusio įsitraukimo dvasia. Tokią dvasią galėjo pajusti „Vilnius Jazz 2018“ publika, kuomet V. Courtois ten surengė savo įspūdingą koncertą. O šį vakarą violončelės improvizacijos burtus jis skleis Klaipėdoje.
23.45 val. KELIAUJANČIOS VIOLONČELĖS: „KETVIRTIS IKI VIDURNAKČIO“. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4, Klaipėda). NEMOKAMAI.
Solistės: Ramutė Kalnėnaitė, Dalia Šešelgytė, Jūrate Landsbergytė
Projektas „Kamerinė muzika styginiams ir vargonams“.