1923 m. Klaipėdos sukilimas yra sulaukęs nemažo mokslininkų dėmesio. Istorikas A. E. Sennʼas šiuos įvykius yra įvardijęs kaip vieną drąsiausių tarpukario Lietuvos užsienio politikos žingsnių. Šimtmečius trukęs lietuvių tautos siekis suvienyti visas etnines žemes ir turėti natūralų priėjimą prie Baltijos jūros buvo įgyvendintas 1923 m. sausio 15-osios įvykių dėka. 2023 m. minimas šio svarbaus visai Lietuvai istorinio įvykio šimtmetis.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus tyrinėjimų laukas apima Klaipėdos ir krašto istoriją iki šių dienų. Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos – viena svarbiausių temų, plačiai pristatyta muziejaus parodose, tyrinėjant ją išleistas ne vienas muziejaus leidinys. Siekiant šį visai Lietuvai svarbų istorinį įvykį pristatyti jaunajai kartai gimė idėja sukurti interaktyvų edukacinį žaidimą.
Nepaisant septynių šimtmečių gyvenimo kitoje valstybėje Mažosios Lietuvos lietuviai, dar kitaip vadinami lietuvininkais, išsaugojo savo tapatumą ir kalbą. Klaipėdos kraštas neatsitiktinai buvo lietuvių kalbos ir kultūros židinys, kurio žymiausi atstovai M. Mažvydas, M. Jankus, Vydūnas ir kt. Tad noras suvienyti Mažąją ir Didžiąją Lietuvą buvo organiškas. 1923-ųjų metų įvykių dalyviai buvo patriotiškai nusiteikę ir suvokiantys vyksmo svarbą. Žaidime „Klaipėda. 1923“ istorinis pasakojimas pateikiamas papildant jį įvairiomis užduotimis, autentiškų dokumentų kopijomis, svarbių istorinių asmenų biografijomis, istorinėmis fotografijomis iš Mažosios Lietuvos istorijos ir kitų muziejų rinkinių.
Žaidimas pirmiausia skiriamas 9–12 klasių moksleiviams, kurie ugdymo programoje nagrinėja su šiuo istoriniu įvykiu susijusias temas, tačiau jame išbandyti jėgas gali ir visi besidomintys savo krašto istorija.
Virtualus edukacinis žaidimas „Klaipėda.1923“ visuomenei pristatomas 2023 m. sausio 15 d.
Žaidimas laisvai prieinamas interneto svetainėje www.klaipeda1923.mlimuziejus.lt, jį taip pat galima nemokamai parsisiųsti į telefoną iš Google Play ir App Store.