20-metį mininti Menininkų grupė „Žuvies akis“ Menų festivalio „Plartforma“ uždarymui pristato vizualinį koncertą „Nemuno septyni“
Šį pavasarį Kauno Žaliakalnio tarpukario vandens rezervuaruose užgimęs muzikinio dueto „Tykumos“ projektas „Nemuno septyni“ gyvu koncertu išsiskleidė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Nemuno7“ atidarymo koncerto metu 2022 m. gegužės 22 d. Zapyškyje ant upių žemkasės denio. Unikalus 1965 m. Čekoslovakijoje statytas technikos paveldas, šiemet perkurtas į kultūros ir renginių erdvę bei landšafto dizaino objektą, koncerto metu tapęs ir gyvu muzikos instrumentu kūrėjams.
Kauno rezervuaruose atliktus įrašus Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas sujungė su autorine atmosferine muzika bei Kauno kultūros centro mišraus choro „Kamertonas“ atliekamomis repertuaro dainomis, kurias kūrėjai dekonstravo, ieškodami įdomių skambesių ir šiuolaikiškos interpretacijos. Muzikos autoriai (padedant perkusininkui Viktorui Rubežui) plėtoja projekto „Nemuno7“ vertybes, skelbiančias vandens, tvarumo ir dialogo būtinybę. Šiuokart dialogo, kuris įvyksta tarp industrinio paveldo istorijos ir šiuolaikinio klausytojo, tarp tradicinės lietuvių liaudies dainos ir garsinių naujadarų, tarp vietos bendruomenės ir profesionalių meno kūrėjų.
Muzikinę kompoziciją siejanti gija – vanduo, kaip visos gyvybės šaltinis, esminis žemės elementas, nuolatinės kaitos simbolis. Požeminės, geologinės, žmogaus(-nių) vidinės, matomos – nematomos, tikros ar tik nujaučiamos… Emocijų, santykių, laiko, vandens, smėlio, žvyro… upės bei tėkmės… Visos jos teka atskirai, susikerta vienos su kitomis, teka kartu, vėl atskirai ir taip be atvangos. Upės formuoja ir įtakoja vienos kitą. Visų jų sąveika sudaro prielaidas ir mūsų esačiai.
Koncerto, vyksiančio netradicinėje – kino – salėje (Klaipėdos kultūros fabrike) metu klausytojai galės ne tik išgirsti gyvo garso koncertą, bet ir kino ekrane stebėti „Nemuno7“ atidarymo koncerto video filmą. O taip pat dalyvauti šio koncertinio įrašo plokštelės „Nemuno septyni“ (12“ / 180 gr vinilas) pristatyme. Tai – debiutinis dueto „Tykumos“ albumas, kurio leidybą parėmė AGATA ir LATGA.
Festivalio uždarymas šiemet sutampa su Menininkų grupės „Žuvies akis“ dvidešimtmečiu. 2022 m. įkurta asociacija, siekia vienyti profesionalius menininkus ir padėti jiems integruotis į kultūrinį gyvenimą, skatinti juos tobulėti tiek idėjų, tiek technologijų srityje; bendradarbiauti su perspektyviais menininkais iš Lietuvos ir užsienio; sudaryti galimybes kurti naujus kūrinius, tyrinėjant tarpdisciplininius, interaktyvius metodus ir netradicines vietas; sudaryti sąlygas publikai susipažinti su šiuolaikine raiška. Per dvidešimtmetį, asociacija jau įgyvendino daugiau nei 30 meno projektų viešosiose erdvėse, parodų, prisidėjo prie 30 šiuolaikinio šokio spektaklių pastatymų, nuolat organizuoja įvairius kūrybinius užsiėmimus bendruomenei. Šiemet jau 16 kartą surengė tarptautinį menų festivalį “PLArTFORMA”, o 2012 m. asociacijos pagrindu buvo įsteigtas šiuolaikinio šokio teatras “Šeiko šokio teatras”.
Jau daugiau nei dešimtmetį asociacija yra aktyvi europinių ir tarptautinių projektų vykdytoja. Paminėtini nuo 2018 m. vykdomas ES ir LKT finansuojamas projektas „SPARSE: Supporting & Promoting Arts in Rural Settlements of Europe“, kurio tikslas profesionalaus meno sklaida regionuose; projektas „Body of Curiosity“, skirtas plėtoti Šiaurės ir Baltijos šalių scenos menų tinklą jaunimui; Šiaurės ir Baltijos šalių šiuolaikinio šokio tinklas „kedja“ ar Centrinės Europos scenos menų tinklas „DNA: Development of New Art“, kt.
Lapkričio 17 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabrike (Bangų g. 5A)