Minint Europos jūros dieną, gegužės 21 d., lygiai vidurdienį Kruizinių laivų terminale vyko iškilminga Klaipėdos laivų parado dienos atidarymo bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaikos ceremonija.
LAJM studentai prisiekė stiprinti Lietuvos, kaip jūrų valstybės prestižą, tikslingai panaudoti aukštojoje mokykloje įgytas žinias, vykdyti patikėtas pareigas, užduotis, būti dorais ir garbingais jūrininkais, jūrų verslo atstovais.
Taip pat LAJM studentai – KJP Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai ištarę svarbiausios gyvenime priesaikos, Kario priesaikos žodžius, prisiekė Lietuvos vėliavai, įsipareigojo prieš save, savo artimuosius, Tėvynę ir jos žmones, negailėdami savo jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, puoselėti ir ginti jos laisvę.
Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji Lietuvos gynėjai ir mums broliškos tautos Ukrainos gynėjai, žūstantys šių dienų kovose už laisvę.
Puoselėjant gilias Lietuvos kariuomenės tradicijas, garbė pabučiuoti Karinių jūrų pajėgų vėliavą suteikta kariui Deividui Nesteckiui, kuris savo vadų ir kolegų buvo geriausiai įvertintas už karybos studijų metu pasiektus rezultatus.
Pasveikinti jūrinės bendruomenės narių atvyko Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos Uosto laivyno skyriaus viršininkas Gintaras Petreikis, sveikinimo žodžius tarė LAJM direktorius Vaclav Stankevič bei KJP vadas Giedrius Premeneckas.
Ceremoniją vainikavo Klaipėdos įgulos ir KJP kapelionatų diakono suteiktas palaiminimas prisiekusiems, o šventinę nuotaiką kūrė Karinių jūrų pajėgų orkestras.
Ilgametės priesaikos jūros tradicijos siekia 1936 pavasarį, kai Klaipėdoje vyko Akademinio jaunimo jūros diena ir 1500 Lietuvos studentų prie uosto švyturio iškilmingai prisiekė ištikimybę Lietuvos krantus skalaujančiai Baltijai. Tada nuskambėjo žymaus rašytojo, Tėvynės patrioto Igno Šeiniaus kurti priesaikos jūrai žodžiai.
Šie žodžiai skamba iki šiol – kai 2006 metais Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla šią tradiciją atnaujino. Ilgus metus priesaikos žodžiai skambėjo prie Albatroso paminklo, o šie metai ypatingi, nes priesaikos žodžius studentai tarė Laivų parodo atidarymo metu.
Kario priesaika yra vienas svarbiausių vidinių ryšių, dėl kurių gyvuoja bendrasis valstybės gėris. Iš visų priesaikų būtent kario priesaika laikoma svariausia ir vertingiausia, nes ji brangiausiai kainuoja – karys duoda žodį paaukoti gyvybę, jei Tėvynei to prireiks. Duodamas priesaiką, karys prisiima atsakomybę už šalies žmones ir ateities kartas, savo tėvus ir artimuosius. Kariams yra patikima saugoti tai, kas svarbiausia, – Lietuvos laisvė.