Kovo 10 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje, mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22, vyks ARTŪRO TAMAŠAUSKO skulptūrų parodos – REIKIA PAMATYTI, atidarymas.
Naujojoje Klaipėdos galerijoje atidaroma vieno žymiausių Lietuvoje stimpanko (steampunk) stiliaus atstovų Artūro Tamašausko skulptūrų paroda „Reikia pamatyti“.
„Visada buvau už kūrybos laisvę. Juk nieko nėra geriau už galimybę kurti tai, kas tau patinka. Svarbiausia, kad tai darytum su meile, tuomet ir žiūrovas tai pastebės ir įvertins. Kūrybai naudoju niekam nebereikalingus metalinius daiktus ar jų fragmentus, kurių galima rasti metalo laužo supirktuvėse ar sendaikčių turguose. Mano fantazijos dėka jie įgauna naują pavidalą, tarsi persikūnija, transformuojasi ir per meninę išraišką tampa kažkuo kitu. Jaučiu savotišką palengvėjimą, kai objektą, kurio istorija jau pasmerkta sunaikinimui, prikeliu naujam gyvenimui. Visada stengiuosi, kad mano kuriamas personažas neštų teigiamą emocinį krūvį ir vizualiai būtų patrauklus“, – savo kūrybą pristato parodos autorius A. Tamašauskas.
Pasak menotyrininkės Monikos Valatkaitės, A. Tamašauskas kuria atskirą fantastinį pasaulį. „Vizualiu aspektu daugelis kūrinių turi tamprų ryšį su stimpanko (angl. steampunk) žanru. Tai reiškia mokslinės fantastikos porūšį, kur jungiasi technologijų motyvas ir XIX a. dominavusi garo mašinų dizaino estetika. Kadangi kūriniuose yra detalių, žiūrovui primenančių ankstesnę epochą iš vaizdų, matytų knygų iliustracijose, filmuose, tai kuria artimą ryšį tarp auditorijos ir autoriaus. Nepaisant to, objektai, daugiausia susidedantys iš readymade‘ų, išlaiko ir išskirtinumą dėl menkos tikimybės pakartoti panašias kombinacijas“, – teigia M. Valatkaitė.
Artūras Tamašauskas gimė 1963 m. Anykščių rajone, Viešintose. Telšių taikomosios dailės technikume (dabar VDA Telšių fakultetas) įgijo meninio metalo apdirbimo specialybę. Pastaruosius 30 metų gyvena ir kuria Klaipėdoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuolat rengia personalines bei dalyvauja grupinėse parodose ir projektuose. Menininko kūrinių yra įsigiję šio stiliaus gerbėjai iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Belgijos, Švedijos, Ispanijos, JAV, Australijos, Kinijos.
Paroda veiks iki balandžio 6 d.