Klaipėdos universitete studijuojantiems jaunuoliams iš Ukrainos pagalbos ranką tiesia ir žmonės, ir įstaigos.
KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas šiandien gavo aljanso EU-CONEXUS partnerio – Le Rošelės universiteto vadovo laišką, kuriame išreiškiamas palaikymas Ukrainai ir jos žmonėms. KU ir Bukarešto technikos universiteto, esančių arčiausiai karo zonos, bendruomenių saugumu susirūpinę kolegos iš EU-CONEXUS aljanso teiraujasi, kuo galėtų prisidėti sprendžiant karo sukeltas problemas.
„Esame dėkingi visiems – ir žmonėms, ir įstaigoms, kuriuos sujaudino Ukrainos žmones ištikusi neganda, kurie teiraujasi ar neraginami tiesia pagalbos ranką mūsų Universitete besimokantiems jaunuoliams iš užpultos šalies. Jų turime 40. Dauguma jų iš aktyviai Rusijos kariuomenės atakuojamo Chersono. Mūsų bendruomenės nariams šiandien reikalinga ir moralinė, ir materialinė parama. Padedame patys, dėkojame už pagalbą iš šalies“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.
Parama – ir maistu, ir autobusų bilietais
Po karinės invazijos į Ukrainą be tėvų palaikymo likusiems jaunuoliams tenka rūpintis ne tik studijomis, bet ir spręsti su pragyvenimu Lietuvoje susijusias problemas. Universiteto administracija gavo prašymų dėl nemokamo gyvenimo bendrabučiuose, maitinimo, jie – patenkinti: 17 studentų iš Ukrainos 3 mėnesiams atleisti nuo mokesčio už gyvenimą bendrabučiuose, besikreipusiems dėl nemokamo maitinimo – jis paskirtas, darbo dienomis jaunuoliai galės nemokamai papietauti KU miestelyje esančioje UAB „Jogundė“ kavinėje. Tam lėšas kooperavo ir Universitetas, ir kavinės šeimininkai.
Viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“ šiandien pranešė KU studentams iš Ukrainos suteiksianti metinius bilietus visuomeniniam transportui. Laikinai šios įstaigos direktoriaus pareigas einančio Andriaus Samuilovo komentaras buvo lakoniškas: „Slava Ukraini!“.
Į specialiai atidarytą sąskaitą, skirtą Universitete besimokantiems studentams iš Ukrainos ir, esant poreikiui, jų šeimų nariams remti, jau pervesta daugiau nei 1000 eurų. Norintiems paaukoti, skelbiame sąskaitos numerį: LT687300010129229701 (AB Swedbank), gavėjas – Klaipėdos universitetas, mokėjimo paskirtyje įrašyti „Parama ukrainiečiams“.
Beje, šiandien KU Botanikos sode vyko Užgavėnių renginys – visos už bilietus į jį surinktos lėšos bus nukreiptos į šią sąskaitą.
Neramios žinios iš Ukrainoje likusių bendruomenės narių
Palaikymo pareiškimą kovojančiai Ukrainai šiandien išplatino KU Baltijos istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) taryba. Dokumente, pasirašytame tarybos pirmininkės dr. S. Pocytės, rašoma: „Vis dar tęsiasi Rusijos agresija prieš Ukraina, kurios metus žūsta taikūs gyventojai, yra apšaudomi ir bombarduojami civiliniai objektai. Tragediją Ukrainoje išgyvename asmeniškai dar ir todėl, kad Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute studijuoja studentai iš Ukrainos, su mumis dirba kolega istorikas dr. Artiom Petryk, kuris kaip ir keli studentai šiuo metu yra Rusijos kariuomenės apsuptame bei atakuojamame Chersono mieste pietų Ukrainoje. Instituto kolektyvas palaiko Ukrainos tautą kovoje prieš užpuoliką bei smerkia Rusiją dėl jos vykdomos karinės agresijos. Kviečiame visus ne tik moraliai, bet ir materialiai paremti kovojančią Ukrainą. Mes, Instituto istorikai ir archeologai, suprantame bei akcentuojame šio beprasmio ir neišprovokuoto karo ilgalaikes pasekmes, tiek Ukrainai ir jos žmonėms, tiek visam pasauliui bei Lietuvai. Šlovė Ukrainai!“.
Instituto bendruomenė iš Chersone likusio studento laiškų stebi padėtį šiame mieste. Šio ryto laiške pasakojama: „Mūsų padėtis vis sunkėja. Ir bendrai, ir materialiai. Naktį prasidėjo Chersono šturmas, pradėjo bombarduoti gyvenamuosius namus. Okupantai jau yra mieste. Meras nurodė žmonėms neiti iš namų. Miestas apsuptas. Įvažiuoti į jį ar išvažiuoti negalima. Nuolat girdime šūvius ir sprogimus“. Su KU vadovu ir kolegomis kartais susisiekia Instituto istorikas dr. Artiom Petryk. Jo žinia: „Dar gyvas“.