Gamta – neatsiejama mūsų folkloro dalis. O gal folkloras nebeatsiejama mūsų aplinkos dalis? Juk energija niekur nedingsta ir iš niekur neatsiranda. Mūsų protėviai atpažino amžinąjį kūrimo, būties ir transformacijos ratą.
Senoji tradicija veržiasi iš giliai į išorę ir šnabžda, kuria kryptimi judėti. Ar girdi? Taip tyra ir švelnu, tačiau tuo pačiu taip nepalaužiama, tarsi toji liekna ir grakšti banga šnabždesiu besivejanti žvejo laivą. Tarsi, Vėtrungių šokis vėjyje savo karūnom. Tarsi, protėviai kopų peizaže lūkuriuoja Smilgom.
Trečioji Savivaldybės finansuojamo ir VšĮ „Motyvas” organizuojamo projekto „Smiltys. Sminga. Smilgom” dalis.
Projekto metu įgyvendinami trys gyvos improvizacijos koncertai skirtingose ir konceptualiai parinktose lokacijose, o ketvirtasis bus tas galutinis projektą vainikuojantis vakaras – pasakoja projekto dalyviai.
„Šį sekmadienį, rugpjūčio 1-ąją 12:30 kviesime susitikti etnografinėje Žvejo sodyboje, Smiltynėje, kur nersime į autentišką etninę kūrybinę plotmę, ir tiek, kiek mūsų pažinimas, suvokimas ir įgūdžiai leis, sieksime atskleisti Klaipėdos krašto etnines spalvas. Tai nebus autentiškas etninio palikimo atkartojimas, labiau tai bus priminimas, ką turime klaipėdietiškai savito ir kaip tai galime panaudoti šiuolaikinės muzikos kontekste. Norime parodyti, kad tai, kas buvo sukurta ir yra išlikę iki šiol, nepraranda savo esmės šiuolaikybėje. Tai vis dar gali būti energetiškai stipru ir skleisti tas pačias vibracijas, net ir aprėdžius kitokiais, šiuolaikiniais ir mums, kūrėjams, artimais „rūbais”.
Meninė kolaboracija “Smiltys. Sminga. Smilgom” – tai Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamas projektas, kurio metu trys šio krašto kūrėjai per gyvos improvizacijos pasirodymus sieks atspindėti Klaipėdos miesto identitetą, užtikrinti meno tarpdiscipliniškumo sąsajas bei etninio ir šiuolaikinio meno raiškos būdų sintezę. Projekto metu įvyks keturi gyvos improvizacijos koncertai ir kiekvienas iš jų pasižymės tam tikru diskursu bei aktualumu Klaipėdos miestui.
Visi trys kūrėjai pasižymi aktyvia kūrybine, projektine ir leidybine veikla, yra stipriai susiję su Klaipėdos krašto etnine sfera bei įtraukia ir puoselėja ją šiuolaikinės muzikos kūryboje. Tai trys profesionaliosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir multiinstrumentalistai: Irena Upė, Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas.