Vasaros saulėgrįžos metu yra momentas, kai sustoja laiko upė ir vyksta laiko ciklo apsivertimas. Tai momentas, kai viskas trumpam sustoja ir atsiranda belaikė erdvė. Joje gali sustabdyti vėją ir uždegti naktį, gali grįžti atgal arba žengti į priekį, gali matyti kas buvo, kas yra, ir visas alternatyvias laiko dimensijas, kuriose gyvena kitos mūsų versijos.
Taip mistiškai aprašytas muzikinės kolaboracijos “Smiltys. Sminga. Smilgom” antrosios dalies renginys. Šįkart kūrėjai apjungė pajėgas su Laikrodžių muziejaus erdvėmis. Muziejus kasmet mini keturias astronomines datas sujungdamas Klaipėdos miesto meno kolektyvus į vieną bendrą projektą „Saulės kelias ratu”.
“Idėją atlikti vieną iš pasirodymų Laikrodžių muziejuje užfiksavom projekto rašymo metu. Kiekvienas mūsų renginys turi skirtingą idėjinį diskursą, ir Laikrodžių muziejus atrodė organiška erdvė laiko koncepto įgyvendinimui. Džiaugiamės, kad Laikrodžių muziejus prisidėjo prie šios idėjos įgyvendinimo. O galbūt, priešingai, mes prisidėjome prie jų metinio saulėgrįžos pažymėjimo.” – dalinasi projekto dalyviai.
“Muzika – judėjimas laike. Taip, kaip ir mūsų kasdienybė. Miestas – tai gyvas organizmas, einantis savo savarankišką kelią laiko tėkmėje. O mes – smiltys, smingančios miesto širdin ir brėžiančios linijas jo veide.
Idėja (laiko konceptas), erdvė (Laikrodžių muziejus, ekvatorinis saulės laikrodis), data (2021-06-20) ir laikas (20:06) šiam renginiui yra ypatingai rezonuojantys elementai, visos šios detalės jau dabar stato stiprų energetinį lauką. Mums patiems labai įdomu, kas įvyks tą sekmadienio vakarą”.
Meninė kolaboracija “Smiltys. Sminga. Smilgom” – tai Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamas projektas, kurio metu trys šio krašto kūrėjai per gyvos improvizacijos pasirodymus sieks atspindėti Klaipėdos miesto identitetą, užtikrinti meno tarpdiscipliniškumo sąsajas bei etninio ir šiuolaikinio meno raiškos būdų sintezę. Projekto metu įvyks keturi gyvos improvizacijos koncertai ir kiekvienas iš jų pasižymės tam tikru diskursu bei aktualumu Klaipėdos miestui.
Visi trys kūrėjai pasižymi aktyvia kūrybine, projektine ir leidybine veikla, yra stipriai susiję su Klaipėdos krašto etnine sfera bei įtraukia ir puoselėja ją šiuolaikinės muzikos kūryboje. Tai trys profesionaliosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir multiinstrumentalistai: Irena Upė, Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas.