Gyvai skambanti muzika ir jos pasiilgę klausytojai pagaliau grįžta į Klaipėdos koncertų salę. Birželio 2 d. 18.30 val. klausytojai išgirs spalvingą ir įkvepiančią programą „Palaiminimas“, supintą iš įvairių dabarties autorių kūrinių. Programą atliks pirmą kartą scenoje kartu pasirodysiantys Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir Klaipėdos choras „Aukuras“.
Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – tai stygininkų grupė, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą ir minimalistinius vizualinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO, kurį įkūrė ir jam vadovauja dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. Per 15 gyvavimo metų orkestras apkeliavo Europą, Aziją ir Jungtines Amerikos Valstijas, kur savo meninio lyderio G. Gelgoto muziką pristatė daugelyje prestižinių koncertų salių ir festivalių. Koncerte Klaipėdoje kolektyvas pasirodys šia sudėtimi: Augusta Jusionytė (smuikas), Dalia Simaška (smuikas), Julija Ivanovaitė (smuikas, altas), Liudvikas Silickas (violončelė), Augustinas Sokalski (violončelė) ir Vincas Bačius (kontrabosas).
Šioje programoje NIKO savo menines idėjas sujungia su Klaipėdos choru „Aukuras“, kuriam vadovauja Alfonsas Vildžiūnas. Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. „Aukuro“ koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.
Koncerte klausytojai išgirs choro ir styginių instrumentų atliekamą muziką. Nuskambės programos pavadinimą inspiravusi jaunosios kartos kūrėjos klaipėdietės Ievos Parnarauskaitės kompozicija „Palaiminimas“, kurios premjera įvyko pernai Klaipėdos kariliono festivalyje. Šįkart autorė kūrinį specialiai pritaikė chorui ir styginiams.
Taip pat skambės ir jauniausios kartos autorių premjeros – orkestro solistai atliks Evaldo Aleknos „Glass breaking“. Pasak jo, šis kūrinys – tai stiklo metafora, trapios ir lengvai pažeidžiamos, bet agresyvios materijos atvaizdavimas per dviejų instrumentų dialogą. Choras pristatys Salomėjos Petronytės kompoziciją „Terra incognita“.
„Tai neatrastoji žemė, senovės žemėlapiuose žymima teritorija už Romos imperijos ribų. Tikėta, jog tokiose vietose gyveno įvairios mistinės būtybės,“ – pavadinimą paaiškina kūrinio autorė.
Greta lietuvių kūrėjų bus atlikti užsienio autorių Ola‘os Gjeilo, Pēterio Vasko, Patricko Haweso, Andrzejaus Koszewskio kūriniai.
Programą baigs NIKO įkvėpėjo bei lyderio G. Gelgoto kūryba, sudaranti šio kolektyvo repertuaro pagrindą. Išgirsime jo „Praise dance“, ir „Never ignore the cosmic ocean“, kurie šįkart skambės choro ir styginių instrumentų atlikime.
Jau laikas aukštos kokybės muzikavimą pajausti gyvai. Dėl pandemijos yra ribojamas klausytojų skaičius koncerte, todėl Klaipėdos koncertų salė pataria nedelsti ir įsigyti bilietus iš anksto, nes jų prekyboje tik 150.