Asociacija Klaipėdos kultūros bendruomenė tęsia viešų diskusijų ciklą „Laisvu stiliumi su Leonidu Donskiu“. Iki 2020 m. pabaigos numatoma surengti penkis renginius, kuriuose stengsimės atliepti aktualumo nepraradusias temas, kadaise plėtotas klaipėdiečio filosofo Leonido Donskio (1962–2016).
Lyginant su ankstesnėmis epochomis, kada menininką inspiruodavo transcendentinės temos, šiandien, anot L. Donskio, gyvename pasaulyje „be alternatyvos“. Kokia yra dabartinė meno, kultūros politikos ir kuriančio individo situacija, kai viešoji erdvė uzurpuota politkorektiškų temų ir subiurokratintos projektinės kultūros?
Apie tai kalbėsimės trečiojoje diskusijoje „Kam yra menininkas ir kas tai žino: menas ir kultūra pasaulyje be alternatyvos“, kuri vyks 2020 m. lapkričio 11 d. 18 val. Dėl įvesto karantino esame priversti perkelti ją į virtualų formatą. Diskusija bus transliuojama internetu.
Diskusijos dalyviai: menotyrininkė, kultūros politikos ekspertė Goda Giedraitytė; choreografė, Šeiko šokio teatro meno vadovė Agnija Šeiko; tapytojas ir pianistas Viktoras Paukštelis. Diskusijos moderatorius Tomas Kiauka.
RENGINIO ANOTACIJA
Po Friedricho Nietzschės skelbtos dievo mirties ir metafizikos pabaigos gyvename „atkerėtame pasaulyje“ (Max Weber), kur dievas tapo neurotinė projekcija, meilė – hormonų disbalansu, tiesa – interesų galia, prasmė – nesubrendėlio benefisu. Anot Leonido Donskio, „gyvename pasaulyje, kuriame nėra alternatyvų. Šis pasaulis siūlo vienintelę tikrovę, klijuoja pamišėlio, geriausiu atveju išsišokėlio, etiketę kiekvienam, kas tiki, kad viskam yra alternatyva, net patiems geriausiems valdymo modeliams ir stipriausioms idėjoms […]. Pasaulis turbūt niekada nebuvo taip užtvindytas fatalistinių ir deterministinių tikėjimų kaip šiandien, lygia greta su rimtomis analizėmis it iš gausybės rago liejasi pranašystės ir spėliojimai apie gresiančias krizes, pavojus, smukimo spirales ir pasaulio pabaigą“ (Takusis blogis).
Diagnozę patvirtina genialieji mūsų „Vakarų saulėlydžio“ epochos liudytojai L. von Trieras, Č. Bukovskis, F. Pessoa, M. Abramovič ir kt. Ar ši diagnozė vienintelė įmanoma ir teisinga? Ar ji palieka kūrėjui vien tik nihilizmo arba vartotojiškos pramoginės kultūros alternatyvą?
Diskuosime, kokių tikrų ir tariamų alternatyvų turi dabarties menininkas/ė politkorektiškų temų dominavimo ir subiurokratintos projektinės kultūros laikais kelyje į A. Huxley aprašytąjį distopinį „Nuostabų naują pasaulį“.
Renginį numatoma filmuoti ir tiesiogiai transliuoti internetu. Stebėti galite ir https://www.facebook.com/KulturosuostasKlaipeda
Projektą „Laisvu stiliumi su Leonidu Donskiu“ iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.