Prano Domšaičio galerija įsikūrusi Klaipėdos miesto istorinėje dalyje, keturiuose į vieną kompleksą sujungtuose XIX a. pab.–XX a. pirmosios pusės pastatuose. Galerija atidaryta 1973 m., ekspozicinis plotas – 1800 m², 22 salėse rodoma per 800 kūrinių.
Nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma tapytojo ekspresionisto Prano Domšaičio (1880–1965) kūryba.
Iš Mažosios Lietuvos kilęs P. Domšaitis, Karaliaučiaus dailės akademijos auklėtinis, po Pirmojo pasaulinio karo garsėjo Vokietijoje, po Antrojo – sulaukė pripažinimo Pietų Afrikoje. Įspūdingą 665 dailininko kūrinių kolekciją Lietuvai padovanojo Lietuvių fondas (JAV).
Rodomi 285 aliejiniai paveikslai, pastelės, akvarelės, ofortai ir piešiniai, siuvinėtos kompozicijos. P. Domšaitis tapė portretus, natiurmortus, tačiau svarbiausi jo kūryboje yra peizažai ir paveikslai bibliniais motyvais. XIX–XX a. pr. baldai, pagaminti pamario krašte, kiti taikomosios dailės dirbiniai kuria romantišką „dailininko namo atmosferą“.
Prano Domšaičio galerija – virtualus turas
Ypatingo lankytojų iš Lietuvos ir užsienio dėmesio sulaukia ilgalaikė paroda „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX a.–XX a. pirmos pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio“. Eksponuojami 276 kūriniai, pristatomas 141 dailininkas. Rodomi peizažai, figūrinės kompozicijos, sukurti Karaliaučiaus dailės akademijos profesorių ir studentų bei Nidos dailininkų kolonijos dalyvių.
Parodoje „Dionyzo Varkalio kolekcija. Iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX a.–XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio“ eksponuojami porceliano, fajanso indai, bronzinės ir sidabrinės skulptūrėlės, medaliai, žvakidės, vazos, stalo reikmenys ir papuošalai mena Klaipėdos ir viso pamario krašto žmonių kasdienį gyvenimą.
Nuolatinė ekspozicija ir parodos išsamiai pristato įdomaus, mažai žinomo Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto dailės paveldo puslapius.
Dvi parodos supažindina su lietuvių išeivijos daile. Tai įspūdinga Vytauto Kašubos (1915–1997) skulptūrų ekspozicija „Žmogaus misterija“, kurioje eksponuojami medaliai, plaketės ir skulptūros, skirtos Lietuvos istorijai, taip pat plakto švino kompozicijos, lieto akmens skulptūros ir trys didingos reljefų sienos. Česlovo Janušo (1907–1993) paroda „Prie Baltijos ir prie Atlanto“ supažindina su vieno žymiausių lietuvių marinisto realistine tapyba. Parodoje eksponuojami Baltijos jūros, Atlanto vandenyno, Aukštaitijos, Žemaitijos gamtos vaizdai.
Galerijoje rengiamos šiuolaikinių Klaipėdos miesto, Lietuvos, užsienio dailininkų kūrybos parodos ir parodos iš muziejų fondų. Lankytojai kviečiami į kultūros vakarus, koncertus, susitikimus su dailininkais. Populiari renginių vieta vasarą – du jaukūs kiemeliai.
Nuo 1989 m. galerijoje veikia Meno pažinimo centras, kuriame vyksta edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems, yra erdvė, skirta vaikų, moksleivių, pedagogų kūrybos parodoms. Meno pažinimo centras rengia bendrus edukacinius projektus su įvairiomis ugdymo įstaigomis.
Virtualus turas sukurtas įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto finansuojamą projektą Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos plėtros, modernizavimo ir naujų el. paslaugų kūrimo projektas „Virtualus muziejus“
Virtualų turą sukūrė: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.