2019 m. vasario 8 d., penktadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtos knygos „Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų iki XVII amžiaus“ pristatymas.
Renginio svečiai: katalogo sudarytoja prof. dr. Audronė Bliujienė; Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys; archeologė Roma Songailaitė.
Parodos katalogas „Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų iki XVII amžiaus“ – leidinys, skirtas Klaipėdos krašto archeologijai. Jis yra platesnio projekto dalis. Šio projekto idėja gimė iš to, kad Klaipėdos krašto paminklai tyrinėti jau nuo XIX a. ir aptikti radiniai pateko į Prūsijos, iš ten – į dabartinius Vokietijos muziejus; dalis dingo, dalis saugoma Lietuvos muziejuose. Norėta bent parodos ir katalogo su mokslinėmis publikacijomis forma apibendrinti XIX–XX a. Klaipėdos krašto archeologinius atradimus, atlikti kai kuriuos apibendrinimus, kuriems reikalinga platesnė nei tik Lietuvos muziejuose esanti duomenų bazė.
2018 m. rugpjūčio 1 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaryta paroda ir išleistas parodos katalogas. Tai darbo rezultatas bendradarbiaujant su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu bei partneriais: Lietuvos nacionaliniu muziejumi, Priešistorės ir ankstyvosios istorijos muziejumi Berlyne (Museum für Vor- und Frühgeschichte, Staatliche Museen zu Berlin – Preußischer Kulturbesitz), Šilutės Hugo Šojaus, Kretingos, Trakų istorijos bei Vytauto Didžiojo karo muziejais, su Šiaurės rytų ir Vidurio Europos rinkinių bei dokumentų tyrimų komisija, Braunšveigo krašto muziejumi (Braunschweigisches Landesmuseum), Georgo Augusto universiteto Priešistorės ir ankstyvųjų istorinių laikų institutu (Seminar für Ur- und Frühgeschichte Georg- August-Universität Göttingen). Kataloge, kaip ir parodoje, pristatoma visus archeologinių tyrimų laikotarpius reprezentuojanti medžiaga iš 50 Klaipėdos krašto archeologinių paminklų.
Parodos katalogas ,,Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų iki XVII a.“ yra 430 puslapių, jame daugiau nei 600 eksponatų iliustracijų, katalogo straipsniai ir aprašai lietuvių ir anglų kalbomis. Parodos kataloge publikuojami 37 straipsniai ir apie 836 eksponatų aprašai, kuriuos parašė 17 Lietuvos archeologų mokslininkų ir muziejininkų ir 7 Vokietijos mokslininkai archeologai.
Knyga pretenduoja tapti populiariausia 2018 m. Klaipėdos knyga. Balsuoti kviečiame iki vasario 11 d. bibliotekoje arba internetu: https://www.biblioteka.lt/lt/?option=com_mijopolls&view=poll&id=4
Loreta Liutkutė,
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja.
Tel. (8 46) 314723,
elp. bibliogr@biblioteka.lt