Kovo 12 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) atidaroma Irenos Kvedarienės (Palanga) medžio raižinių paroda „Metų rievės“. Dešimtmetį medį skaptuojančiai I. Kvedarienei raižyba yra širdies atgaiva, kūryba, o kurdama autorė laiko neskaičiuoja.
„Nuo vaikystės tėvelis įskiepijo meilę gamtai ir medžiui. Seniai kirbėjo svajonė prisiliesti prie medžio drožybos paslapčių ir taip pratęsti jo gyvenimą. Tik persiritusi per penkiasdešimt įsidrąsinau paimti rėžtuką ir drožti. Prieš dešimt metų drąsiai pradėjau skaptuoti ąžuolą. Skulptūras, skirtas tėvukų atminimui, stačiau tėviškėje ir savo sode. Pirmieji šių medžio skulptūrų vertintojai tie, kurie visada šalia – mano šeimos nariai ir antroji mano šeima – Palangos folkloro ansamblis „Mėguva“, – apie kūrybos pradžią prisiminė parodos autorė ir pati aktyviai dalyvaujanti šio ansamblio veikloje.
Pradėjusi nuo medžio skulptūrų, autorė vis labiau domėjosi medžio raižiniais ir jų spauda ant popieriaus. Ši lietuvių liaudies grafikos technika, dar kitaip vadinama ksilografija, Lietuvoje išpopuliarėjo XVI a. pradžioje Žemaitijoje. Nuo medyje raižytų formų (klišių), kitaip vadinamų „lentų“, buvo spaudžiami spaudai. Religinio turinio paveikslai buvo kabinami garbingiausioje namų vietoje. Parodoje „Metų rievės“ taip pat vyrauja religiniai motyvai – medyje išraižytų ir popieriuje atspaustų šventųjų paveikslai. Tradicinę liaudies grafikos techniką tęsianti Irena Kvedarienė žavi žemaitišku atkaklumu ir kantrybe.
Nuo 2013 m. parodos autorė rengia personalines parodas bei kasmet dalyvauja respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“. Klaipėdos turo meistrų parodose I. Kvedarienė yra laimėjusi III ir I vietas.