Sausio 12 d. 17.30 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Neringa) atidaroma šviesaus atminimo menininko Eduardo Jonušo (1938-2014) kūrybos
darbų paroda. Parodą pristatys ilgametė Neringos miesto kultūros atstovė, ne vieną dešimtmetį buvusi Rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus direktorė, Liudviko Rėzos kultūros premijos laureatė p. Vitalija Teresa Jonušienė.
Kuršių nerijos sąžine, jos istorijos, gamtos ir kultūrinės atminties sargu vadintas E. Jonušas gimė 1932 m. balandžio 23-ąją Pikelių kaime, Mažeikių rajone. 1970 metais persikėlęs gyventi į Nidą E. Jonušas tapo Kuršių nerijos senųjų gyventojų kuršininkų kultūrinio ir dvasinio palikimo gaivintoju. Jis Neringai grąžino krikštus ir vėtrunges, kartu su bendraminčiais pagal iš Vokietijos archyvų gautus brėžinius atstatė kurėną.
Iš prigimties turėdamas tyrinėtojo ir muziejininko pašaukimą, E. Jonušas sutvarkė sunykusius, vandalų sudaužytus Neringos kopų apželdintojo Gotlybo Dovydo Kuverto ir jo sūnaus kapus. Vienas iškiliausių E. Jonušo medžio darbų – netoli Pervalkos stovinti skulptūra tautosakininkui teologui Martynui Liudvikui Rėzai.
E. Jonušo ir jo žmonos iniciatyva 1976 m. sausio 9 d. vykęs M. L. Rėzos 200-jų gimimo metinių minėjimas Neringoje tapo reikšmingu postūmiu išryškinant žymaus mokslo ir kultūros veikėjo asmenybę.
E. Jonušo skulptūros puošia Nidą ir Juodkrantę. Jo skulptūrą „Vartai į Neringą“ – tris bures su vėtrungėmis galima išvysti tik įvažiavus į Neringą.
Paroda veiks iki 2018 m. vasario 14 d.