Nuotraukos iš specialaus festivalio projekto „Energosound“. Nuotraukų autorius – Donatas Bielkauskas.
XI-asis tarptautinis menų festivalis „PLArTFORMA“ kviečia į pažintį su šiuolaikiniu menu – muzika ir teatru, šokiu ir judesiu, cirku ir netradiciniais ieškojimais. Festivalis „Plartforma“ šį kartą gvildena tapatybės temą: hikikomori, translyčiai asmenys, moters statusas, aklųjų tamsos pasaulis. Anot festivalio organizatorių, pagrindinis festivalio „Plartforma“ tikslas – interdisciplinaraus pobūdžio projektai: siekis žiūrovams pristatyti tokius pasirodymus, kurie būtų netradiciniai tiek turiniu, tiek pristatymo erdve. Ypač svarbi menų sintezė bei šiuolaikinė pasirodymų raiška.
RUGSĖJO 16 D., ŠEŠTADIENIS
17.00 val. Performansas „Connext“
Tai – spektaklis apie ryšius ir buvimą susijus, apie tai, kaip rasti tinkamą atstumą, kad būti (tapti) artimesniais. Laura Kvelstein jau daugiau nei 20 metų yra aktyvi šokio lauko dalyvė. Savo karjerą ji pradėjo studijuodama baletą; bet būdama 17-os persiorientavo į šiuolaikinį šokį. Šiuo metu ji labiausiai domisi prisilietimo kaip svarbaus, bet dažnai pamirštamo reiškinio puoselėjimu, gerinant mūsų gyvenimo kokybę.
Autoriai: Rūta Ronja Pakalne (Latvija / Estija) & Laura Kvelstein (Estija).
Trukmė: 45 min.
Vieta: Klaipėdos dramos teatro Kamerinė salė (Teatro g. 2)
18.30 val. Performansas „Audėjas“
„Ateina ir išeina tie kuriuos atranda likę žingsniai per maži, kad pataikyti į išėjusių pėdas sunku palikti „savo“ bėdas.
Petras Lisauskas – charizmatiškas, puikiai improvizuojantis atlikėjas. Jau studijų metais aktyviai įsiliejęs į Lietuvos šiuolaikinio šokio pasaulį. Per 12 kūrybinių metų Petras sukūrė virš 40 vaidmenų šiuolaikinio šokio, dramos, gatvės spektakliuose, taip pat choreografiją 10-iai spektaklių bei išbandė save kaip dramos spektaklių režisierius. Saulius Petreikis – vienas iš nedaugelio žmonių Europoje surinkęs unikalią muzikos instrumentų iš viso pasaulio kolekciją ir atliekančių jais savo kūrybos muziką. Muzikuodamas atlikėjas lengvai jungia lengvabūdišką žaismingumą ir gilų nuoširdumą, spontanišką raišką ir polinkį į įvairių stilių sintezę.
Autoriai: Petras Lisauskas ir Saulius Petreikis.
Trukmė: 40 min.
Vieta: Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)
19.30 val. Vyčio Jankausko šokio teatro šiuolaikinio šokio spektaklis „Agonija“
20-ies metų jubiliejų švenčiantis Vyčio Jankausko šokio teatras pristato naujausią savo spektaklį „Agonija“. „Agonija“ – tai nuotaikingas šiuolaikinio šokio spektaklis, kuriame įvairios šokio / judesio, šviesos, gyvo ir fonograminio garso manipuliacijos kuria magišką erdvę, kurioje žmonės ir daiktai patiria įvairias trasformacijas, įgauna naujus, jiems neįprastus pavidalus, funkcijas ir reikšmes. Pasak spektaklio choreografo Vyčio Jankausko, agonija – tai tarpinė būsena tarp to, kas miršta ir tuoj nebebus, ir to, kas gimsta, atsiranda, bet dar nėra. Spektaklio kūrėjai kelia klausimą : ką reiškia būti žmogumi, ar tikrai žmogus yra tapatus sau, toks kokį sukūrė gamta, lėmė prigimtis, o gal žmogus pašauktas kažkam daugiau pvz. šventumui, ar kažkam, kas dar neegzistuoja ir mes nežinome kas ir kaip tai galėtų būti?
Choreografas – Vytis Jankauskas
Trukmė: 45 min.
Vieta: Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)
21.00 val. Prancūzų institutas Lietuvoje pristato: kompanijos „14:20“ muzikos ir žongliravimo magijos spektaklis „Žvaigždynai“ (Prancūzija)
„Žvaigždynai“ – tai šviesos kelionė link žvaigždžių širdies. Tai ramybės akimirka, nuvogta iš beprotiško pasaulio šurmulio. Žiūrovai panyra į nakties ir žvaigždžių gelmę. Colas Rouanet konstruoja ir dekonstruoja milžiniškus žvaigždynus, čia pat kuriamus šviečiančių rutulių dėka, kurie sukasi ir sklendžia virš žiūrovų. Jų spiralės vijasi į nenutrūkstančią aibę variacijų. Marek Kastelnik sukurta ir gyvai fortepijonu atliekama muzika atliepia šį krentančių žvaigždžių baletą. Visa tai išsilieja į subtilius instrumento garsų ir neįtikėtinų spalvų atradimus. „Žvaigždynai“ – paliečia vaizduotę ir apgaubia sapno ir paslapties šydu. – „Paris Normandie“
Pristato: Prancūzų institutas Lietuvoje
Žonglierius: Colas Rouanet
Pianistas: Marek Kastelnik
Trukmė: 30 min.
Vieta: Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (Savanorių g. 4)
Renginys nemokamas.